♥lykkelig♥ Skrevet 17. januar 2011 #1 Skrevet 17. januar 2011 Noen som har tips mot halsbrann? Har prøvd melk, samarin (mot halsbrann) Har også prøvd og ligge litt høyere med overkroppen, men det funker dårlig. nå har jeg også det om dagen. Får nesten ikke sove om natta.. i natt har jeg sovet i 1 1/2 time :/ Og jeg som tenkte jeg skulle sove så myye som muuulig før fødsel.. det fungerer dårlig..
ei lita tulle født 31.01.11 Skrevet 17. januar 2011 #2 Skrevet 17. januar 2011 Heisan! Sliter veldig med det sjølv Og det har gått frå å vere noko eg stort sett har fått når eg skal sove til å kunne vare heile dagen...MEN i natt fekk eg litt pause-tok to tabletter (har berre brukt ein tidlegare-som ikkje hjalp lenger) med Gaviscon, og det kan virke som dobbel dose hadde virkning på meg...eller så var det heilt tilfeldig??! :S Ellers så har eg fått tips om å ta repsils/halstabletter-syntes det virka litt også... Melk fungerer dårleg på meg vertfall, virker "der og da", men ikkje noko meir enn det.
mamma til Rinde,Luna og Storm Skrevet 17. januar 2011 #3 Skrevet 17. januar 2011 Tror ikkje jeg hadde "overlevd" uten titralac.. Man kan spise opptil 20 tabeletter om dagen, og er helt ufarlig for gravide. Liker smaken også. Prøvde alle kjerringråd før jeg fikk titralacen hos pappa, og merket at jeg var mye verre om jeg drakk melk.
Gjest Skrevet 17. januar 2011 #4 Skrevet 17. januar 2011 Jeg tygger link hele dagen (og natta), tyggetabeletter som fåes kjøpt på apoteket. Hadde aldri overlevd uten!!
ungmortil3 Skrevet 17. januar 2011 #5 Skrevet 17. januar 2011 Uff, ja jeg kjenner meg igjen du. Jeg skal nedom apoteket senere idag og se om de har noe for det som man kan ta når man går gravid. Er så ille nå at jeg kan begynne og grine pga det =/. men jeg har funnet ut litt ting som gjør det være da: sjokolade, sitrus og kulsyre.
Tigergutt Skrevet 17. januar 2011 #6 Skrevet 17. januar 2011 Gaviscon fra apoteket. Har reddet meg de fleste netter, selv om noen har vær forferdelige pga halsbrannen. For mitt vedkommende har det vært avgjørende hva jeg har spist på ettermiddagen/kvelden. Unngå ting som sitrus, sjokolade, brus/kullsyre, sterk mat, ikke spis deg overmett...... har jeg greid å styre unna dette så har natten min vært fin med 1 - 2 Gaviscon.
2blå1rosa+spire Skrevet 17. januar 2011 #7 Skrevet 17. januar 2011 Skjær rå poteter i tynne skiver og spis som de er. Smaker litt herk, men hjelper godt. Inneholder så mye stivelse av det skal binde magesyren.. Ellers er to tabletter gaviscon redningen for meg når det topper seg.
snart35 Skrevet 17. januar 2011 #8 Skrevet 17. januar 2011 For min egen del hjelper følgende: drikk litt vann, trykk lett/ rull fingeren i halsgropen (virker som det er et punkt for halsbrannen) drikk litt mer vann, gjenta et par tre ganger. Håper det hjelper for flere:)
Mammis har født:) Skrevet 17. januar 2011 #9 Skrevet 17. januar 2011 Hei:) Jeg har selv vært plaget med halsbrann hele svangerskapet og har 2 uker igjen,Men jeg fikk til slutt Nexium av legen 20mg det hjalp har ikke hatt halsbrann siden! Jeg prøvde alt før dette Gaviskon,Link,Novalozid ja alt.. Igenting hjalp mer en 30 min. Snakk med legen din få resept på Nexium:) Lykke til
Agabo Skrevet 17. januar 2011 #10 Skrevet 17. januar 2011 Hei. Var også så plaget med dette at jeg nesten ikke fikk i meg hverken vått eller tørt, og sove mer enn en times tid i slengen var uaktuelt... Snakket med ei som har gitt meg akupunktur mot diverse før og spurte om hun hadde noen tips. Prøvde med nåler, og nå kan jeg spise, drikke og sove :-) anbefales på det sterkeste!!!
Februargutten Skrevet 17. januar 2011 #11 Skrevet 17. januar 2011 Love harts!!! Aner ikke hvorfor, men det funker som bare søren
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå