Gå til innhold

Bra eller dårlig å la en baby på en uke ligge på mage og løfte på hodet?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Han løfter myyyye på hodet og er utrolig sterk i nakken. En pleier så dette på sykehuset før vi dro hjem. Hun var imponert over at han holdt hodet opp i over fem sekunder om gangen og sa vi burde ha han mye på magen. Men så sier min svigermor at hun har en polsk venninne som er utdannet lege, og derfra sies det at dette kan være skadelig så tidlig og at det bør begrenses. Så hvem hører jeg på? Norsk pleier som mener det er fin trening, eller polsk lege som mener det kan være skadelig?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det er bare bra med litt trening i mageleie, da blir de sterke og fine i nakken, så det er faktisk anbefalt med slik trening 2-3 ganger daglig=)

Skrevet

Hør på gutten din, du!

Om han liker å ligge på magen å løfte på hode så går det sikkert helt fint, mens om han protesterer så er det ingen problem å drøye det non uker :)

Skrevet

Fikk beskjed fra fysioterapeuten på sykehuset at man burde la babyen ligge litt på magen hver dag så jeg lar min øve seg på magen når hun er våken :) sunt å trene de musklene og gir snøen kognitiv trening for den lille når de ser verden fra en annen vinkel visstnok.men de skal bare ligge til de blir slitne så snus de igjen.

Skrevet

Ja, det er bare bra å la han ligge på magen! Da vil du også få en gutt som liker å ligge på magen og han vil bli sterkere og sterke i rygg og nakke :-)

Skrevet

Det er bare bra for han å trene opp musklene :) La han få lov :) Hadde ei tulle som bare ville stå selv fra hun var 3 mnd. Hun er sterk og frisk i dag.

Skrevet

jeg signerer alle overs om sier at dette er bra - snppa mi har vært ganske sterk helt fra starten av og hun har ligget mye på magen. De må ligge litt på magen for å få trent opp nakke og ryggmuskler, så det er bare bra å gjøre dette noen ganger hver dag.. Hør på gutten din, og snu han når hun sier ifra at nok er nok :)

 

Nå er vesla her 3 måneder og som tulla toø sillifilly og Olivia så vil hun helst "stå" på fanget

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...