fastelavens_bolla! Skrevet 13. januar 2011 #1 Skrevet 13. januar 2011 har noen av deres barn reagert på klorvannet? eller vært litt uvel etter første gangen, hvis de har svelget litt klorvann??
sillyfilly og Olivia Skrevet 13. januar 2011 #2 Skrevet 13. januar 2011 Nei ikke i det hele tatt. Vi har bare "svømt selv" da. Men det har gått veldig greit.
tulla<3sep2010 Skrevet 13. januar 2011 #3 Skrevet 13. januar 2011 Vi har vært en gang, og det gikk helt fint etterpå her hvertfall. Så hun fikk litt vann i munnen, men ikke mye, vet ikke om hun svelget det heller da:). Men hun sov kjempe masse etterpå! Så sliten etter alle de nye inntrykkene:)!
♥ Løvemamma ♥ Skrevet 13. januar 2011 #4 Skrevet 13. januar 2011 Nei ikke merket noe til det og det er veldig vanlig at de svelger litt klorvann. Men han blir som regel sliten av alle intrykk.. Han sover godt når vi kommer hjem.
Kaspersen Skrevet 14. januar 2011 #5 Skrevet 14. januar 2011 Vår gulpa litt etter babysvømminga (samme dag) men merket ellers inenting. Spurte en av overlegene på barneklinikken på Ullevål om de kunne bli dårlige i magen av å svelge klorvann (var der ifbm spiseproblemer) men det avviste han kontant med at magen produserer så mye magesyre at det ikke gjorde noe om de svelget litt. Det er jo ikke store mengder de får i seg heller
Ronja&Odin Skrevet 14. januar 2011 #6 Skrevet 14. januar 2011 har ikke noe med det du spør om egentlig.. men når pleier man og dra på babysvømming?? mini er 7 mnd.. er det aaaaalt for seint?
Hybelkanina Skrevet 14. januar 2011 #7 Skrevet 14. januar 2011 Ronja & Odin, vi begynte da gutten vår var 2,5 mnd men det var mange babyer på nybegynnerpartiet da som var 7-9 mnd. Har aldri hatt noe problem med svelging av klorvann her, hender han nyser litt ekstra etter lange dykk fordi han drar inn vann i nesa men han har aldri vært uvel, bare veldig veldig trøtt. Spesielt etter at han knakk "sprutekoden", han tar seg fullstendig ut med plasking og har det kjempegøy i bassenget.
millie+2klumper Skrevet 14. januar 2011 #8 Skrevet 14. januar 2011 Kansje litt teit spørsmål med hva bader babyene i på babysvømming? Vi skal snart begynne og hun er 6 mnd. bare bade bleie kjøpt i mat butikk el? Jeg har null peiling;)
Kaspersen Skrevet 14. januar 2011 #9 Skrevet 14. januar 2011 Vi begynte på babysvøm da poden var 2 måneder, gikk superbra, han trivdes i vannet fra starten. Ikke så ivrig i begynnelsen, men blid og fornøyd. Nå er han 6 mnd og plasker, herjer, hviner og ler Anbefalt badeplagg varierer litt fra sted til sted og arrangør til arrangør, men du må uansett ha badebleie av ett eller annet slag. Det viktige er at den sitter litt tight rundt lårene og magen slik at eventuell bæsj ikke siver ut i vannet. Noen anbefaler engangs badebleie som fåes kjøpt i vanlig dagligvareforretning, andre anbefaler flergangs badebleie, de kan du feks kjøpe på www.bleieboden.no. Vi har brukt begge deler, dvs flergangs utenpå engangs (!) da poden er en slank liten tass som hittil har hatt for små lår for engangsbleiene.
tine0810 Skrevet 15. januar 2011 #10 Skrevet 15. januar 2011 Nei, det merket vi ikke noe til. Ingen reaksjoner. Mini brukte babybadebukse. Synes det fungerte veldig greit.
mamma til lillingen Skrevet 15. januar 2011 #11 Skrevet 15. januar 2011 Lurer også litt på hva man skal kle på de. Får man kjøpt badedrakt i str 56 el 62?
tine0810 Skrevet 15. januar 2011 #12 Skrevet 15. januar 2011 på de kursene vi har gått på hadde de aller fleste babybadebukse...både jentene og guttene. Noen hadde engangsbadebleie, men ikke så ofte jeg så det. Jeg har ikke sett så små babyer i badedrakt, så det vet jeg ikke noe om.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå