theresebaby3 Skrevet 12. januar 2011 #1 Skrevet 12. januar 2011 Hei! Noen som har erfaring med å bli foreldre i ung alder? Er det noen posetive sider av å være i ung alder?
Noregsgard Skrevet 12. januar 2011 #2 Skrevet 12. januar 2011 Heihei =) Jeg ble gravid da jeg var 18 og ble mor for første gang da jeg var 19.. vet ikke helt om det er "ung mor"? Det negative er jo at jeg ikke er ferdig utdannet, var/er veldig usikker på min nye rolle som mor ( men det er vel alle, uansett alder?). Ingen av mine venner har fått barn enda så jeg sitter mye alene på dagene da samboer er på jobb. Jeg kan ikke gå ut og feste som før, nå bruker jeg helger og kveldene sammen med den nye familien min (noe som ikke er negativt da:)) Det positive er vel det alle andre opplever med barn, man blir jo fryktelig glad i det lille mennesket og man får et nytt syn på livet. Jeg ville nok ha ventet om jeg kunne, men ble gravid uten at det var planlagt. Jeg bor sammen med barnefar i en helt ny leilighet, har barnehage rett ved siden og begynner på skole igjen straks mini er gammel nok for barnehage Samboer jobber offshore og tjener bra. så jeg har klart dette greit egentlig. Jeg er ganske sikker på at jeg ikke vil ende opp som alenemamma også, selv om forhold ryker ganske fort i denne alderen. Hvor gammel er du, og planlegger du barn?
Noregsgard Skrevet 12. januar 2011 #3 Skrevet 12. januar 2011 Kan legge til at jeg fortsatt er 19, og gutten min er snart 5 mnd
SNURF 5 GUTTER Skrevet 12. januar 2011 #4 Skrevet 12. januar 2011 Jeg var 17 år og mamma og det er for 22 år siden. Tenkte ikkje i dei baner jeg da. Tok det som det kom.
theresebaby3 Skrevet 12. januar 2011 Forfatter #5 Skrevet 12. januar 2011 Så spennende virker posetivt dette. Eg er 19 år og planlegger barn nå til mars var planen.
kei80 Skrevet 12. januar 2011 #6 Skrevet 12. januar 2011 Jeg ble gravid da jeg var 18 og fikk babyn når jeg var 19.Så ble jeg gravid når jeg var 30.Og det posetive er det mye av!! For min del : kom meg mye raskere på bena,vekta var på normalen etter få uker,jeg hadde masse overskudd og taklet nattvåk som en lek,mindre hormonell og mye mindre bekymringer! Det negatvie er at det er ikke ofte man har funnet mannen man vil dele resten av livet sitt med i en alder av 18 år(finnes unntak selvfølgelig) Så jeg endte opp alene og var aleneforsørger i 7 år før min mann dukket opp. Utdannelse kan man alltid ta men man må ha råd til barn Lykke til
olebrum30_05&09&13 Skrevet 12. januar 2011 #7 Skrevet 12. januar 2011 jeg ble gravid som 17 år og mor som 18 åring.. Det har gått opp og ned.. men mest opp Er i dag 24 år og 2 barnsmor med samme far til barna.. vi hadde ett par ganger vi gikk fra hverandre (2-3) men vi endte opp sammen og fant utav ting og nå har vi det kjempebra sammen.. Jeg gikk hjemme med førstemann i 2 1/2 år før jeg begynte på skole og nå har jeg vært ferdig utdannet i 1 1/2 år.. billappen fikk jeg som 21 år.. bedre sent enn aldri.. fikk andremann halvt år ca etter ferdig endt utdannelse så har nettopp begynt å jobbe nesten.. Alt går så lenge man går inn for det masse lykke til iallefall..
nytt bøllefrø i okt Skrevet 12. januar 2011 #8 Skrevet 12. januar 2011 jeg fikk eldste dattra mi når jeg var 18 jeg, ble ferdig med apotekteknikkerlinga føre hun ble født..... Jeg synes alt er positivt , men du merker fort at vennene dine ikke helt kjønner at det ikke er bare å få barne vakt på flekken for det er fest..... Men det er ofte det skjer ennå!!!! og nå har jeg tre barn og blir 25 år...
Prinsesse2_på_vei*Fødeklar* Skrevet 12. januar 2011 #9 Skrevet 12. januar 2011 Fylte 19 to uker etter fødsel:) Syns også alt er positivt. Ble en prøvelse for forholdet men kom oss gjennom det. Følte jeg hadde så mye energi etter fødselen, og en del venninner fikk også barn på samme tida:) Nå er jeg snart 21 og gravid med nr 2:)
theresebaby3 Skrevet 13. januar 2011 Forfatter #10 Skrevet 13. januar 2011 Vil sei att er no posetive ting som skjer som i ung alder altså? For dem som vil prøve i ung og som føler att det er riktig? Har tenkt på dette over 1 år så er ganske så sikker på dette er det rette:)
Gjest Skrevet 14. januar 2011 #11 Skrevet 14. januar 2011 Vart mamma lit etter eg fylte 19 (bf var 20). No er ungen 2, og vi har det fortsatt fint saman alle tre, og planlegger søsken. Litt utfordringar er det jo med skule oppi alt, men kan ikkje tru at det er så veldig mykje forskjell frå å vere på å gå på skule og på å jobbe (anna enn lekser). Men alle er forskjelleg, og ein kjenner seg sjølv best. Hugs at ein unge kan vere veldig krevande. Det er nok ein fordel å ikkje vere festløve når ein blir gravid, spesielt som ung. Men det har aldri vore ei problemstilling for oss, då ingen av oss går serleg på fest. Eg vil tru ein gjerne hugsar betre korleis det var å vere liten, når ein er ung mor, i allefall hugsar eg enkelte ting veldig godt, og er veldig besvisst på korleis eg vil ha det rundt meg. Men desverre er det nok sånn at ein del får barn i for ung alder. Det er ein forskjell på alder og mental alder. Somme er meir fornuftige enn andre, sjølv om dei som er "ufornuftige" gjerne ikkje tenker så mykje over det sjølv. Og så bør ein ha grei økonomi og inntekt. Ellers kan ein fort bli "snylterar" på velferdsgodar. Min regel er at dersom ein føler seg klar for å bli foreldre, så pleier det å gå fint. Men om ein tvilar, så er det i mange tilfeller lurt å vente.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå