Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Jeg har litt behov for å fjerne litt vekt fra skuldrene..

 

Jeg er 24 år og har blitt gravid, er nå 5+4. Det var ikke planlagt, men etter at jeg vendte meg til tanken, tør jeg så vidt å glede meg før 12 uker.

Probemet er at faren vil ikke ha noe med barnet å gjøre, og mange gir meg litt dårlige vibber pga det her. De sier; er du sikker på at det er riktig å få barn uten far? du vet det kommer til å bli tungt? ....osv... faren har til og med uttalt at "du kan jo bare få et barn senere" (?!?!)

Og de som ikke sier det, sier; hvis du er sikker på at det du vil, så gjør du det. jeg støtter deg. .. Og det er forsåvidt veldig hyggelig, men føler ikke at noen støtter meg 100%. Blir sittende igjen med en følelse av at de mener jeg er egoistisk som ønsker å beholde barnet. Jeg vet det er tidlig, men føler en tilknytning allerede. Vet jeg kommer til å bli en god mor.

 

:)

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/142774344-lette-litt-p%C3%A5-trykket/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Det er du og bare du som kan velge dette, folk som spør om du er sikker osv, ønsker nok bare å hjelpe deg selv om det kan føles litt sårt at du ikke kjenner den 100% støtten. Men er du helt sikker på at dette er riktig valg så står du for det og de som er rundt deg kommer kanskje til å støtte deg enda mere når det blir mer "virkelig", du får mage, barnet kommer ut osv :) Hvis du føler en tilknytning allerede så skjønner jeg godt det valget du tar. Jeg er for øvrig like langt på vei som deg, 5+4 i dag ;) Ønsker deg lykke til videre!

Jeg synes du er modig.

Det at du har lyst på dette barnet og har troen på at du klarer dette

betyr så uendelig mye mer enn hva andre måtte si og mene.

Visst blir det tungt til tider, men det gjør det uansett om

far er med i bildet eller ikke. Blir bare på en annen måte.

 

Når du viser at du har tatt et valg og står for det,

vil nok mange av de som stiller seg skeptiske til deg nå endre

oppfattning. De er kanskje redd for å "presse" deg til det ene eller andre nå. De som fortsetter med de negative kommentarene fortjener rett og slett ikke energien din.

 

*heierpå*

 

Annonse

Syns du er modig jeg. Jeg ble selv gravid som 23 åring med en mann som ikke ville ha barnet. Nå er jeg snart 28. Har ei nydelig datter på nesten fire er forlovet med verdens beste mann (han er ikke min datters biologiske far), og vi venter et barn i september. Det går. Det er alltid vanskelig å bli mamma, men man klarer det uansett om man er alene eller ikke. dette tror jeg går kjempebra.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...