2harBlitt3<3 Skrevet 11. januar 2011 #1 Skrevet 11. januar 2011 Har bestilt time til Torsdag, midt mellom mens og ul-termin. Har noen noe erfaring mht evt effekt ?
sunny_bj22 Skrevet 11. januar 2011 #2 Skrevet 11. januar 2011 Fikk det sist, fikk da tre dager før termin, og gutten ble født dagen før termin. Har godt tro på at det funker, men man kan aldri vite. Lykke til.
2tettebabyer Skrevet 11. januar 2011 #3 Skrevet 11. januar 2011 jepp, funka ikke på min kropp, men er likavel fan av akupunktur :-) tror det funker for noen men ikke for andre og er verdt et forsøk jaffal...
Dessa ღENDELIGღ Skrevet 11. januar 2011 #4 Skrevet 11. januar 2011 Jeg har en far som er akupunktør.. Han sier at det kommer helt ann på hvor moden man er.. Er man moden, så fungerer det bra.. Er man ikke moden, så er det lite som hjelper.. Jeg fikk noen timer med modningsakupunktur 4 uker før termin sist svangerskap, og fødte en dag før termin.. Har ikke prøvd igangsetting, kun modning.. Ei venninne var hos han nå nylig for igangsetting av fødsel.. Fikk en time på fredag og fødte på søndag.. Hun visste at hun var moden da.. Så der var det effekt..
Pida2011 Skrevet 11. januar 2011 #5 Skrevet 11. januar 2011 Kunne tenkt meg å prøve dette. Men er det for tidlig å prøve 2 uker før ul-termin?
2harBlitt3<3 Skrevet 12. januar 2011 Forfatter #6 Skrevet 12. januar 2011 Ok, takk for svar jenter:) Det blir spennende å se i morgen da. Akupunktøren sa at det er individuelt om man har effekt, men at hun hadde hatt damer der hvor hun måtte ta ut nålene og sendt de på føden for at riene har starta;) Det hadde vært fint, utolmodig nå 2 uker kan være litt for tidlig i forhold til om du er moden, men ikke vet jeg:)
emmy99 Skrevet 12. januar 2011 #7 Skrevet 12. januar 2011 For meg som tok akupunktur før og under hele svangerskapet så fødte jeg 3 uker før termin... Akupunktur har supergod effekt på min kropp, fikk det også under fødselen som eneste smertestillende.. Lykke til:)
2harBlitt3<3 Skrevet 12. januar 2011 Forfatter #8 Skrevet 12. januar 2011 kult:P Takk, da krysser jeg fingrene:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå