Anonym bruker Skrevet 6. januar 2011 #1 Skrevet 6. januar 2011 Når kan man amme etter et keisersnitt+?
VilleVapp Skrevet 6. januar 2011 #2 Skrevet 6. januar 2011 Du kan i teorien amme med en gang, men i gjennomsnitt får ks opererte melk 1-2 døgn senere enn vanlig fødende (ettersom man "mister" noe av de naturlige prosessene som trigges iforbindelse med en vanlig fødsel).
cpubim Skrevet 6. januar 2011 #3 Skrevet 6. januar 2011 Melken ble ikke forsinket hos meg, og jeg fikk beskjed om at det var like normalt. Eldstemann slet med at han kastet opp en del fostervann fra lungene den første dagen, så han slet litt med å komme igang med ammingen. Minstemann kom i gang samme kveld som hun ble født.
Anonym bruker Skrevet 7. januar 2011 #4 Skrevet 7. januar 2011 Jeg ammet begge mine ks barn så snart jeg fikk de til meg, og melken kom i gang før normalt (de bæsjet gult allerede etter 1 døgn, og det er visst tidlig :-)). De gikk også mye mindre ned i vekt i forhold til normalen for vaginalfødte barn som er på ca. 10% nedgang på sykehuset. Mine gikk ned ca. 1%, så ikke la deg skremme. Lykke til uansett!
Nagilimia Skrevet 7. januar 2011 #5 Skrevet 7. januar 2011 Jeg ammet allerede på oppvåkninga, ca. 50 min etter ks. 10 min på hver pupp. Jeg hadde melk allerede da. Mange opplever at det kommer litt veske ut av puppen (hvis man klemmer) siste 2-3 ukene før termin. Min jordmor hadde en teori om det er dette som gjør om du kommer fort i gang eller ikke. De fleste opplever melkespreng 2-4 dager etter de har født. Min kom den 3 natta.
a'Nöel Skrevet 10. januar 2011 #6 Skrevet 10. januar 2011 Jeg ammet også på oppvåkningen Melka kom (som jeg merket og luktet) på kvelden etter fødselen/keisersnittet. Så melka kom ganske så kjapt:) Det er nok helt opp til hver enkelt når melka kommer, ikke noe fasitsvar. Jeg kjente melkelukta (den søte gode lukta) og sa til sykepleieren at melka var kommet, men nei, det trodde hun ikke. Dumme dame... Når man ser at det blir hvitt i munnvikene til babyen og at det lukter morsmelk lang vei, da ER det jo melk??hehe:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå