Lykkemamma Skrevet 6. januar 2011 #1 Skrevet 6. januar 2011 Det med søvnen begynner å gå meg skikkelig på nervene. Jeg får rett og slett ikke sove om nettene. La meg sammen med mannen kl 23. Han sovnet selvfølgelig som en stein. Jeg har lastet ned lydbok på Mp3 spillerern som jeg bruker å høre på når jeg ikke får sove. Men i kveld gikk selvfølgelig batteriet tomt. Er sånn Mp3 som må lades via pc... Etter å ha vært oppe 3 ganger for å tisse på to timer fant jeg ut at jeg bare kunne stå opp. Så nå sitter jeg her da... Kjeder meg... Ingen ting å se på på TV, ingen å prate med, å ingen ting å se på på internett... Har Mp3 spillerern på lading nå, så håper jeg får nok strøm til å kunne høre noen timer om en stund. Det er 18 dager til termin. Syns disse dagene går så tregt. Men det er jo bare en brøkdel av den tiden man har vært gravid. Men er så utolmodig at jeg blir sprø. Har tenkt å begynne å prøve ut diverse kjerringråd, selv om jeg egentlig tror det er bare tull. Jeg har kjempefå symptomer på at fødsel nærmer seg. Ikke noe spes økt utflod, og lite kynnere. Jeg merker dem i allefall ikke. Helt absurd å gå rundt å ønske seg smerter, men ønsker så sterkt at fødselen skal nærme seg. Jeg NEKTER å gå på overtid... Nå skal jeg ta meg et glass melk for å dempe halsbrannen, så håper jeg Ole Lukkeøye kommer på visitt snart.
de tre bukkenebruse Skrevet 6. januar 2011 #2 Skrevet 6. januar 2011 føler med deg ... er så frustrerende og ikke få sove =S uff,enten så er det fordi mannen min snorker slik,eller så klør jeg i hele kroppen ,halsbrann er blitt en følgesvenn på natten også eller så finner lille gutt ut at han skal ha sirkus inni magen =) hehe har 8 uker igjen til termin så er en stund til enda
rosa7 Skrevet 6. januar 2011 #3 Skrevet 6. januar 2011 våken her også. 3 uker til termin. sover i bare rykk og napp for tia. Gler meg til alt er over. Er gla det er folk her inne som deler det samme. Jeg pleier å ta mye varme dusjer for tiden. Det hjelper utrolig for å roe ned kroppen og slappe av. Er jeg sliten og urolig så tenker jeg bare-varm dusj-og føler meg bedre i mange timer etterpå. Har ikke badekar,..derfor.
kjersti83 Skrevet 6. januar 2011 #4 Skrevet 6. januar 2011 ca 4 uker igjen her og plages også med søvnen pga bekkenløsning og at lissfrøkna ofte begynner å sparke på den siden jeg ligger:) Er jo umulig å ligge på rygg å våkner hver gang jeg skal snu meg. Bruker å stå opp etter ca 4 timer i sengen. Forsøker da å sove i stress-lessen ned i stua. Fungerer om regel slik at jeg får litt flere timer søvn. Siden jeg ikke har barn fra før og er sykmeldt dupper jeg litt av på dagtid.
Februarmamma 2011 og 14? Skrevet 6. januar 2011 #5 Skrevet 6. januar 2011 Ja, men da skal det vel være sånn da... :-( Jeg sliter også mer og mer om nettene. Trodde jeg hadde oppskriften med å stå opp og spise sånn i 2-tiden og sove videre i stress-lessen noen timer. Men nå straffer det seg med halsbrann isteden. Hjelper melk litt altså? Har prøvd Nyco, men det hjalp ikke. I natt lå jeg våken fra 3-6 og fikk ikke roet meg. Sjekket pulsen og den var 82/minutt. Ganske høy hvilepuls ja! Når jeg endelig sovnet til litt rundt halv 6 så våknet jeg av at jeg var altfor varm. Har en drøy måned igjen og er 40% sykemeldt.
Solstråle_76 Skrevet 6. januar 2011 #6 Skrevet 6. januar 2011 Godt å høre vi er flere:-) Jeg har det heldigvis ikke sånn hver natt, men ofte nok. Har gått til innkjøp av ørepropper mot sambos snorking og rare pusting på natten, og det hjelper litt. Blir ofte liggende og irritere meg over det når jeg har vært på do om natta. Det blir en 3-5 doturer, så er slitsomt å måtte ligge og ikke få sove pga han. Ellers står jeg gjerne opp en halvtimes tid i 3-4tiden og surfer litt på nettet, før jeg går og legger meg igjen. Funker greit som avsporing på tankene om at jeg ikke får sove. Får også ofte kløe el ilinger i beina. Det er skikkelig frustrerende å ikke få sove. Har 8 uker igjen til termin, så gleder meg ikke til at dette skal bli værre enn det er n:-(
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå