chicka_85. Skrevet 5. januar 2011 #1 Skrevet 5. januar 2011 så får jeg sinnsyke vonde stikninger i underlivet, kjennes ut som om en fot skal komme ut, kjenner også mindre bevegelser i resten av magen når baby ligger sånn, har ligget sånn en gang før i 2 dager, og herregud sier jeg bare.. PAIN! Men det jeg skulle fram til, er det normalt å kjenne sånne stikninger, er det baby som presser seg nedover? For det kjennes ut som om det er både det ene og det andre som holder på å komme ut! Om det er noen nerver som blir presset på? For det kjennes ut som om det er inni skjeden det stikker... Håper baby snur på seg snart og velger å sparke en annen plass! Ribbeina har vært spart foreløbi for spark;) hehe.. er i uke 30 forresten!
Utålmodig fødeklar♥J07, G11♥ Skrevet 5. januar 2011 #2 Skrevet 5. januar 2011 Er du sikker på at fosteret er i seteleie? Sett på ultralyd? Husker jeg hadde lignende (tror jeg da) ubehag når min første hadde lagt seg godt til rette med hodet ned...kjente voldsomt nedpress og ubehag...aiiaii!
chicka_85. Skrevet 5. januar 2011 Forfatter #3 Skrevet 5. januar 2011 jeg aner ikke om baby er i seteleie, men kjenner spark nedover, varte i 2 dager sist gang, så ble det spark andre steder, men det kan jo hende det er hodet som gjør at jeg kjenner disse stikningene? Kjennes ihvertfall at baby gjør noe inni der =) føles mer ut som spark i underlivet, men kan være hender ? Er førstegangs så jeg aaner ikke hva som er normalt:)
Utålmodig fødeklar♥J07, G11♥ Skrevet 5. januar 2011 #4 Skrevet 5. januar 2011 Er vanskelig å mene for mye uten å sett deg eller maven din, men basert på egne erfaringer så vil du kjenne tydelig at det er et hode høyere opp på maven. For min del, så ligger barnet med hodet ved ribbeina på min høyre side og sparker nedover mot venstre hofte. Armene tror jeg at jeg kjenner både her og der alt ettersom hvilken vei barnet ligger (altså, innover eller utover). Kjenner du et hode høyt på maven et sted?
Oktobergutt2010:) Skrevet 5. januar 2011 #5 Skrevet 5. januar 2011 Jeg hadde det helt likt! Helt for j..... ekkelt og ubehagelig fra uke 31 til jeg fødte uke 36.. Kjentes ut som han skulle komme når som helst. Fikk da time hos jordmor for å sjekke hvordan han lå, og da lå han nedover (men jeg kjente "sparkene" nedover) han lå unormalt langt ned i bekkenet, så det var derfor jeg hadde det slik. Kan det være tilfelle hos deg?
Smurfemamma *1rosa+2blå* Skrevet 5. januar 2011 #6 Skrevet 5. januar 2011 Samme som oktobergutt:) her også, hodet ligger så langt nede at det er helt forferdelig når han vrir på det, tror han vifter godt med armene der nede også, og det kjennes virkelig ut som han er på vei ut..har vært sånn lenge.. er 38 uker nå, og gleder meg virkelig til han er ute!!!
chicka_85. Skrevet 5. januar 2011 Forfatter #7 Skrevet 5. januar 2011 Jeg aner virkelig ikke, kjente ikke noe hode på øverste delen av magen, nå når jeg kjente etter, men alt er ganske langt nede, virker som magen har synkt litt?? Går det ant nå? Er bare i uke 30. Jeg regner med at han flytter på seg snart. Gjorde det sist gang jeg hadde det sånn. Det var i julen forresten, kanskje jeg burde få en tidligere time hos jordmor hvis det ikke gir seg. Kan ikke gå tur nå engang, gikk til postkassa og det var ikke noe sjakktrekk, stakk noe sinnsykt i underlivet. Så det har vært sofaliv på meg for å si det sånn
chicka_85. Skrevet 5. januar 2011 Forfatter #8 Skrevet 5. januar 2011 forresten, tissa dere mer når dere kjente disse stikningene/sparkene? Igår og idag har jeg gått konstant på do, så kan hende at baby presser på blæra. Har ikke uvi, har sjekket det. Er mye rart man skal få kjenne på når man går gravid altså=)
Februarmamma 2011 og 14? Skrevet 5. januar 2011 #9 Skrevet 5. januar 2011 Jeg er også førstegangs og kjenner av og til slike stikninger et sted mellom livmortappen og skjedeåpningen. Noen mente det kunne stikke litt som del av modningen. Kjenner det også når han sparker meg i navlen, trur det er noen nerver som blir klemt jeg. Håper det er modning på gang da ;-) Er i uke 36 nå.
annemor-22 Skrevet 5. januar 2011 #10 Skrevet 5. januar 2011 Jeg hadde det akkurat likt fra ca uke 30, og lillegutt har ligget med rumpa ned. Den siste uken har jeg ikke merket så mye til det og i går fikk jeg vite at han endelig hadde snudd seg Er nå i uke 37.
Oktobergutt2010:) Skrevet 5. januar 2011 #11 Skrevet 5. januar 2011 Siden magen din har sunket er jeg ikke i tvil om at babyen din ligger i bekkenet. Helt vanlig, og ikke farlig. Men jeg er som sagt ikke i tvil... Det er et ganske sikkert tegn. Jeg prøvde selv å kjenne hvor lillegull lå, trodde jeg hadde peiling men jeg var ikke i nærheta. Jordmor bare lo, jeg tok ALLTID feil på hvordan han lå før han festet seg i uke 32
Utålmodig fødeklar♥J07, G11♥ Skrevet 5. januar 2011 #12 Skrevet 5. januar 2011 Ring jordmor i morgen hvis det er fortsatt like vondt. Da kan du i det minste få det sjekket om barnet ligger med hodet ned eller ikke... Lykke til:) Og håper du slipper å gå slik lenge:)
♥Mammsen&3prinsesser♥ Skrevet 5. januar 2011 #13 Skrevet 5. januar 2011 Uke 30 her å har kjent det du beskriver ei stund selv, å toalettet er min beste venn Men denne luringen her inne romstrerer noe himmelsk, for når det er nattetid ja da ligger spiren å "koser" seg med ribbbeina mine... Ihaaaaaaahhhh... Gleder meg sååå til skatten har kommet til verden altså
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå