cadence Skrevet 4. januar 2011 #1 Skrevet 4. januar 2011 Vesla på 10 1/2 uke har erklært krig mot mammaen sin på natta. Og ikke bare ei natt eller to, dette har vedvart i ei uke... Problemet ligger ikke i at jeg har lite melk, men hun blir rett og slett ikke mett og fornøyd...??? (pumper meg x2 i døgnet etter amming). Har masse melk jeg, men fra kl 02 om natten har hu begynt å skal ha pupp hver time, og kaver mye imellom disse måltidene også. På dagtid er det som regel 2 timer mellom ammingene. Så jeg har bestemt meg for å gi henne ett eller to fifty/fifty MM/MME-måltid om natta... Hva slags "dose" bør jeg satse på i begynnelsen? Blande slik at det tilsammen er 150 ml? Hun kan sluke i seg 150 ml MM i et helt vanlig måltid på dagtid. Hun er jo vant med å få mm fra flaske av og til (ikke daglig), ikke noe problem det. Argh, jeg hadde virkelig ingen planer om å begynne med MME altså, men kreftene forsvinner ut av kroppen og jeg har ei jente til samt 4 hester å ta meg av:(
Mamma'n og englebaby'n Skrevet 4. januar 2011 #2 Skrevet 4. januar 2011 Kan du ikke bare gi MM etter amming en eller to ganger på natt? Siden du alikevel pumper to ganger om dagen. Jeg ville prøvd å amme litt hyppig de siste timene før du legger deg også - for å få henne skikkelig god og mett, slik at du også kanskje får litt lenger sammenhengende søvn. Det tar på å bli vekket fra søvnen så mange ganger om natta..
To skjønne -ble storebrødre :) Skrevet 4. januar 2011 #3 Skrevet 4. januar 2011 Ut fra innlegget ditt vet jeg ikke helt om du har andre amme-problemer. Som at hun bruker lang tid f.eks, eller at du er sår eller noe annet. Jeg svarer med utgangspunkt i at problemet "bare" er alt for hyppig amming om natten. Dersom du kjenner at det er nødvendig med litt tillegg på natten, ville jeg heller ammet først og så prøvd å gi henne noe mme etterpå. Da hadde jeg blandet ca 50-100 ml første gang og sett hva hun tok. Har du prøvd å gi henne noe mer mm etter amming? På flaske, mener jeg? Kan det tenkes at hun, til tross for nok melk, ikke "gidder" ta seg tid til å bli helt mett ved brystet? Du har sikkert tenkt på slike ting som: Økedøgn? For kort tid ved brystet, og at hun da får for mye formelk? Mageknip? At hun reagerer på noe du har spist? Lykke til i jakten på litt nattesøvn!
tine0810 Skrevet 4. januar 2011 #4 Skrevet 4. januar 2011 Hei, jeg ville gitt en flaske etter du har ammet litt sent på kvelden, enten med mm eller mme. Det har jeg gjort med begge mine små dersom de ikke har virket å være fornøyd. Ikke så ofte jeg har trengt å gjøre dette, men innimellom. Da har de gjerne spist fra 30 - 90 ml. Dette har iallefall fungert veldig bra for oss:-) og kvelden, og natten har blitt så mye bedre for alle sammen. Lykke til:-)
*Lille Persille" Skrevet 4. januar 2011 #5 Skrevet 4. januar 2011 Jeg har siden tassen ble føst pumpet meg hver kveld og gitt melken på flaske samtidig som jeg har tilsatt den NAN pulver i melken for å få den mer mektig. Blander i den mengden pulver som står på esken (1 skje pulver pr. 30 ml.) Dette har fungert kjempebra for oss og han sover mye lenger og bedre enn om jeg bare ammer om kvelden.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå