LilleKnott Skrevet 29. desember 2010 #1 Skrevet 29. desember 2010 Noen som har noen gode triks for at natten kan vare en time eller to ekstra? Han sover 2 dupper på dagen. Ca kl 9 og kl 13 -begge varer ca 1 time. Leggetid er kl 19. Han er veldig enkel å legge og sover hele natten.
Celeste85 Skrevet 29. desember 2010 #2 Skrevet 29. desember 2010 Åh, det er akkurat som dattera mi på 7,5 mnd! hun sover akkurat som gutten din på dagen også, eneste forskjellen er at hun er våken en del på natta også. Dette tar fryktelig på så jeg håper noen har gode råd!
M2010 Skrevet 29. desember 2010 #3 Skrevet 29. desember 2010 samme her også..våkner mellom 3 og 5 og sover litt, mye eller ingenting på dagen..er jo helt umulig å få noe rutine når han aldri har en lik natt!han er 9 måneder..
MammaTilEnPrins-ØnskerNr2<3 Skrevet 29. desember 2010 #4 Skrevet 29. desember 2010 De få gangene mini her våkner så tidlig om morgenen, gir vi han bare en flaske inne på vårt rom, mens det er mørkt på rommet (ser bare bittelitt). Tar han bare opp av senga si, gir han en flaske, og legger han tilbake i senga si igjen. Ingen snakking eller noen ting. Da sovner han igjen med engang etter flasken, og sover 3-5 timer til. Vet ikke om du har prøvd dette da, men hvis ikke så er det kanskje verdt et forsøk.
sillyfilly og Olivia Skrevet 29. desember 2010 #5 Skrevet 29. desember 2010 Du kan jo prøve å legge han litt senere på kvelden? Kanskje først kvart over 7. Også halv 8. Så kvart på 8. Deretter 8. Eller noe sånn. Sakte forskyve døgnrytmen litt. Evt forkorte den siste duppen litt sånn at han skikkelig god og trøtt til leggetid. Bare forslag. Jeg vet ikke om de faktisk fungerer
LilleKnott Skrevet 30. desember 2010 Forfatter #6 Skrevet 30. desember 2010 Tusen takk for svar og forslag Jeg har prøvd å amme han for så å legge han igjen, men da er han mer våken. Tar ikke flaske og liker ikke mme. Han står i senga å roper mamm mamm... Jeg har prøvd å bare legge han ned igjen, men det endte med at vi sto opp da han ble bare mer og mer våken. Kanskje vi skulle prøve å legge han senere. Men i går så sovnet han nesten i kveldsmaten. Han er skikkelig trøtt når kl er 19 og sovner innen 5 min... Ikke lett det her. Men heldigvis er han glad og blid, frisk og god Håper det bare er en kort kort periode siden mamman er trøtt.
Karma! Skrevet 30. desember 2010 #7 Skrevet 30. desember 2010 Høres ut som han sover for lite i løpet av døgne.. Bare 12 timer. Prøv å legg han tidligere feks halv 7 d kan hjelpe. Evt prøv å få han til å sove lengre på dag tid- kanskje han er klar for kun en lang dupp evt en lang og en liten. Uansett så må du bestemme deg for når d er morgenen hos derec feks kl 06. Så gir du han sutten å prøver å legge han når han våkner- på samme måte som du ville gjort dersom han hadde våknet enda tidliger.
Line* Skrevet 30. desember 2010 #8 Skrevet 30. desember 2010 Akkurat samme her: 10 mnd, enkel å legge, men våkner i fire-fem-tiden hver morgen. Leggetid kl sju. Her hjalp det å legge noe tidligere, rundt halv sju og da kunne han drøye det til seks før han våknet. Sover bare 1,5 (maks to) timer på dagen, så er i utgangspunktet ikke så mye søvn, så tror nok ikke det er noe lurt å legge senere. Vi prøvde det og da våknet han til samme tid (bare skikkelig sutrete og trøtt) eller enda tidligere... Så håper du finner noe som funker, er kjedelig å stå opp på natta...!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå