kjersti83 Skrevet 20. desember 2010 #1 Skrevet 20. desember 2010 Av ren nysgjerrighet til de som vet kjønnet: Hvor mange får høre at dere har tyyypisk guttemage eller jentemage. Selv skal jeg ha jente og har bred, stor mage. Er 34 uker på vei. Mange sier da at jeg har typisk jentemage mens de mener at en typisk guttemage er spiss. Er ofte tanter og arb.kollegaer i 40-50 årene som sier dette. Synes det er litt komisk jeg da jeg ikke tror på dette:) Hva mener dere og hva har dere hørt om dette?
Lukkelukken og bebibror Skrevet 20. desember 2010 #2 Skrevet 20. desember 2010 Mamma hadde guttemage med begge sine jenter Jeg har hatt guttemage jeg også, med begge mine gutter
Gjest Skrevet 20. desember 2010 #3 Skrevet 20. desember 2010 Jeg har fått høre begge deler, tydelig at det er litt delte meninger også om hva som er en typisk jentemage og en guttemage også Selv har jeg litt rund mage men samtidig så er den litt spiss (ser ikke at jeg er gravid bakfra), og er en jente inni der...
Gjest Mentha♥ er fødeklar!♥ Skrevet 20. desember 2010 #4 Skrevet 20. desember 2010 Min lille gutt bor i en typisk guttemage Men søsteren min hadde likedan mage og fikk jente begge gangene. Så det er nok litt variabelt hvordan det stemmer
ALIICE Skrevet 20. desember 2010 #5 Skrevet 20. desember 2010 Jeg får også høre dette hele tiden:) Har smal mage som sitter høyt. Bakfra vises det ikke at jeg er gravid, men i profil derimot.... He-he-he Hadde akkurat samme type mage da jeg gikk med storebror, og nå er det en lillebror inni der;0)
Mrs Bad enkelt og greit Skrevet 20. desember 2010 #6 Skrevet 20. desember 2010 Med jenta mi var jeg feit utover på siden. Nå bærer jeg gutt og er utover feit på magen. hehe Trives mye bedre det
2tettebabyer Skrevet 20. desember 2010 #7 Skrevet 20. desember 2010 med nr en som var jente så hadde jeg typisk jentemage fikk jeg høre... den gikk utover på siden og var ikke spiss, nå venter jeg nok en jente i følge ul, men denne gangen har jeg fått høre fra mange at jeg har annerledes mage, mer guttemage... men jeg vet ikke helt selv, jeg og sambo ser ikke så stor forskjell... så nå gjenstår det bare å se da om vi får en overraskelse :-)
pingu med desemberbaby i magen Skrevet 20. desember 2010 #8 Skrevet 20. desember 2010 Jeg hadde guttemage (og babyen gutte-puls) med førstemann som var gutt, og akkurat det samme nå som vi visstnok skal ha jente
mamma once again Skrevet 20. desember 2010 #9 Skrevet 20. desember 2010 jeg tror ihvertfall ikke på dette. har hatt typisk guttemage, og fått jenter, denne gangen har jeg annerledes mage, og ul viser at det er en gutt..
❤lilleprinsentilmamma❤ Skrevet 20. desember 2010 #10 Skrevet 20. desember 2010 Jeg har veldig typisk guttemage, har jeg fått høre:) Spiss og ganske smal. Kan ikke se at jeg er gravid forfra eller bakfra, bare fra siden. Alle som jeg kjenner og møter sier at magen er typisk guttemage. Jeg er 38 uker på vei:)
mor til en stor og liten Skrevet 20. desember 2010 #11 Skrevet 20. desember 2010 Jeg har i begge svangerskap hatt spiss nett mage. Fikk gutt og skal ha gutt igjen.
fjellgeita♀09 ♂10baby14 Skrevet 20. desember 2010 #12 Skrevet 20. desember 2010 Har hatt spiss guttmage i begge svangerskap egentlig (synes ikke bakfra), men fikk jente først. Venter gutt nå. Den er faktisk litt bredere nå som jeg venter gutt, litt mer som en jentemage, men tror det kommer av at det er kort tid siden forrige fødsel og magemusklene er mye slappere enn sist
har4barn Skrevet 21. desember 2010 #13 Skrevet 21. desember 2010 Hos meg stemmer det i hvert fall. nr 1 og 2 var jenter. hadde da bred mage med en baby som "lå bak på rompa" . nr 3,4 (og 5 sier de) er gutter. Har hatt veldig spiss mage - ordentlig guttemage, så hvis sistemann likevel skulle vise seg å være jente, så blir jeg veldig overrasket:)
Dette er lykken på jord! Skrevet 21. desember 2010 #14 Skrevet 21. desember 2010 Guttemage og jeg venter gutt! Samme sist!
Gutt 08 Jente11 Skrevet 21. desember 2010 #15 Skrevet 21. desember 2010 Jeg har hatt guttemage begge mine svangerskap. Fikk gutt sist, men de sier det blir jente denne gangen. Bare å vente og se om det stemmer:) Tror det har mer med kroppsfasong, høyde, bredde og slik på mor og på bekken som er avgjørende for hvordan magen blir. Jeg har lurt på om hoftebredde/hvor man til vanlig legger på seg kan ha noe å si? Selv har jeg "kvinnelige former" med smal midje og mer hofter, og legger vanligvis ikke på meg på magen. Jeg har fått veldig guttemage som ikke synes bakfra. Ei venninne av meg er mye smalere i hoftene, og kan ha anlegg for å legge på seg på magen (selv om hun er normalt slank nå), har fått typisk jentemage. Har sikkert ikke så mye sammenheng, men noen som kan bekrefte/avkrefte dette?
blå og rosa+lillebror Skrevet 21. desember 2010 #16 Skrevet 21. desember 2010 Hadde typisk guttemage da jeg gikk med sønnen min, ganske spiss, vistes ikke bakfra. Nå ventes lillesøster, og må si at jeg syns magen er ganske lik denne gangen
Junifrue Skrevet 21. desember 2010 #17 Skrevet 21. desember 2010 Jeg har en noe misformet jentemage. Minimor har ligget på høyre side gjennom hele svangerskapet, så magen buler mye mer ut på den siden;p Min mor hadde guttemage med meg, så jeg tror ikke noe på det der med guttemage og jentemage...
Mikatta Skrevet 21. desember 2010 #18 Skrevet 21. desember 2010 Er førstegangs og fikk høre og hører enda at jeg har guttemage. Trodde nesten på det folk sa, for fikk vite så sent på UL hva kjønnet var(uke 26). Nå er jeg 31+3 og magen er fremdeles spiss og rund som en fotball og bare foran. Inni er det ei lita jente, så jeg tror ikke noe på disse mytene. Tror det er veldig individuelt hvordan man bærer barnet og hvordan man er bygd.
* StoltMamma <3 <3 * Skrevet 22. desember 2010 #19 Skrevet 22. desember 2010 Lille gutten vår bor i en typisk guttemage:) Det synes ikke at jeg er gravid bakfra:) Ei venninne fikk ei litta jente og hun hadde veldig "jentemage" som var helt fra sidene og på hun syntes graviditeten bakfra!
Snøfnugg75 Skrevet 22. desember 2010 #20 Skrevet 22. desember 2010 1. barn: "vid mage" ut på sidene. Jente. 2. barn; spissare mage. Jente 3. barn: superspiss struttemage, kan ikkje sjå at eg er gravid bakfrå. Ventar jente.
kjersti83 Skrevet 24. desember 2010 Forfatter #21 Skrevet 24. desember 2010 Jeg tenker også at det er mer avhengig av hvordan kroppen er bygd. Litt artg at dette gamle kjerringrådet fortsatt holder stand da og at så mange tror på det:) Opplevde at ingen kommenterte den typiske jentemagen før jeg visst kjønnet (fikk vite det i uke 26). Tror mer på at jeg har lik mage som min mor da vi har lik kropssform med markert midje og brede hofter. Ser på bilder at hun var prikk lik meg da hun gikk gravid med meg. Søsteren min som har annen kroppsform med smalere hofter og lite markert midje hadde superspiss mage med begge sine barn (gutt og jente).
Blueeyes33 Skrevet 24. desember 2010 #22 Skrevet 24. desember 2010 Venter gutt i februar og har en skikkelig tutmage:) Har vært så heldig å få beholde den smale midjen min og du kan ikke se bakfra at jeg er gravid, men i profil derimot;)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå