Tuvabaluba Skrevet 20. desember 2010 #1 Skrevet 20. desember 2010 Lillegutt har vært plaget med mye hoste i det siste, og legen skrev ut efedrin til han.. Leste nettopp denne artikkelen og ble bekymra http://www.klikk.no/foreldre/dinbaby/article637210.ece Skal ikke få noe mer for å si det sånn... Men han hoster jo fortsatt Tips?
gullet06 Skrevet 20. desember 2010 #2 Skrevet 20. desember 2010 Hei Sønnen våres å fikk Efedrin mot hoste, og j tenkte akkurat det samme som deg.. Følg antall dose legen har skrevet så skal d gå bra. Største bivirkningen er at han kan bli litt "hyper". Her har vi ikke merket noe. Hostet ble fort borte å. J ga bare v leggetid og evt hvis han våknet på natt.
cadence Skrevet 20. desember 2010 #3 Skrevet 20. desember 2010 Eldste mi fikk en del Efedrin-kurer som yngre. Merket ikke bivirkninger i det hele tatt.
gulterkult Skrevet 20. desember 2010 #4 Skrevet 20. desember 2010 Jeg ville ikke gitt det etter å ha lest hvordan den virker på bittesmå kropper... Det er bare bra de hoster, så får de det opp. Det er slitsomt med våkennatt, ja, men alt er vel bedre enn å gi den lille kroppen noe som påvirker han på den måten?
malin85 Skrevet 21. desember 2010 #5 Skrevet 21. desember 2010 Jeg fikk efedrin til sønnen min og jeg ga det bare 1,5 dag for han bare gråt og ville ikke sove om natten da han fikk den. Glad jeg ikke ga han den lengre etter jeg leste den artikkelen.
Marius og Jonas! Skrevet 21. desember 2010 #6 Skrevet 21. desember 2010 Gutten min fikk efedrin etter å ha hostet hele høsten, og doktoren sa han hadde mye tetthet i lungene. Fulgte anvisningene fra doktoren, og han hostet faktisk bare enda mer den første uka, men så ga det seg helt! Og siden har det vært veldig greitt!! Ingen bivirkninger ellers!
#Ariadne# Skrevet 21. desember 2010 #7 Skrevet 21. desember 2010 alt med måte.. vedrørende dødsfallene i usa av efedrin har det tideligere kommet fram at det var efedrin sammen med andre typer medisiner. Man skal være veldig forsiktig med å blande medisiner, lite forsket på mange kryssvirkninger. sønnen min har brukt efedin en periode da han var 16 mnd. ingen bibirkninger. han ble heller ikke hyperaktiv eller opplevde noen andre former for bivirkninger. han ble faktisk trøtt og sov godt. han fikk også løst opp alt slimet i lungene som en annen lege mente var barneastma og at han trengte astma medisiner.
Gjest Skrevet 21. desember 2010 #8 Skrevet 21. desember 2010 Vi fikk også resept på efedrin her, og plutselig sov snuppa mi 4t på dagtid, helt utslitt, endelig fikk hun sovet etter mye uro siste uken. Etter dette har det vært litt opp og ned, og i går ga jeg henne bare efedrin en gang. I dag har hun vært i godt humør igjen så da gir jeg ikke. Husker jeg fikk dette til storebror også og han hadde ingen bivirkninger eller virkning. Vil også si alt med måte. Familie i utlandet hadde syk baby da vi var på besøk for noen år siden, og da hadde de fått 3-4 ulike medisiner som de mikset og puttet i babyen. Stakkars drakk større mengde med medisin enn min gjorde av mm, sprutspydde alt opp igjen og slik gikk det. Tror ikke han fikk efedrin da, men uansett masse greier. Jeg ba de kutte alt foruten antibiotikaen (de visste ikke hva alt var og hvorfor de ga det engang, i et land hvor legene er "kjøpt og betalt "av legemiddelindustrien), men de ville ikke høre på lille meg.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå