teppet Skrevet 18. desember 2010 #1 Skrevet 18. desember 2010 Jeg er gravid og skal ha gutt. (Har jente og gutt fra før.) Hadde utroooolig lyst på jente denne gangen. Har prøvd å bli gravid m jente i to år nå ved å bruke div. råd funnet på nettet. (Sex før el, kalsium, stilling osv.) Da jeg fikk vite det ble gutt, fikk jeg en kraftig depresjon. Kan dessverre ikke for at jeg føler slik jeg gjør, og skuffelsen over at jeg føler slik jeg gjør, gjør alt enda vanskeligere. Er er sorg over jenta jeg aldri får. Magen vokser og jeg kjenner liv. Likevel skulle jeg ønske jeg ikke var gravid m denne gutten. Ville heller bare hatt to barn da. Føler meg helt grusom. Ser bare mørkt på alt nå. Er det noen som har vært gjennom noen lignende, og har noen gode råd å komme med? Hadde satt utrolig pris på det!
<3<3 Skrevet 18. desember 2010 #2 Skrevet 18. desember 2010 Det må være veldig slitsomt å føle det sånn. Men jeg tror nå at når gutten din kommer ut vil du bare tenke hvor "dum" du var som følte det sånn. For når du holder den lille bebien i armene dine tror jeg nok ikke du ville ha bytta han ut uansett! Jeg tror ikke det man føler når man er gravid er det som representerer det man føler etterpå. Så sikker på at det kommer til å ordne seg og at du da kommer til å være glad bare du får et friskt og velskapt barn uansett kjønn! Gutt, jente spiller ingen rolle, du kommer til å elske det som bare det uansett, selv om du ikke klarer å føle det slik nå så kommer det seg vel! Du ville vel ikke vært foruten han andre gutten din? el. ville du kanskje bytta han ut?
skiberta Skrevet 18. desember 2010 #3 Skrevet 18. desember 2010 Hei, Skjønner ikke helt problemstillingen når du sier det er sorg over jenta du aldri får. Du sier jo du har en jente og en gutt fra før av? Uansett så synes jeg det er så utrolig leit å høre at noen blir skuffet av kjønn. Tenker i stedet at vi er så heldige som er gravide, heldige som får friske barn. Det er ikke alle som er det. Da kan man heller bli lei seg! Selv er jeg gravid for første gang med en gutt. Tenker så klart at neste gang vil det bli morsomt med jente men det vet jeg jo ikke jeg kan bestemme og blir utrolig lykkelig hvis jeg kan få flere barn uansett. Håper du kan sette pris på babyen i magen etterhvert. Lykke til med svangerskapet.
teppet Skrevet 18. desember 2010 Forfatter #4 Skrevet 18. desember 2010 Takk for svar. Ville selvfølgelig ikke byttet ut den lille gutten min, men ville heller hatt en jente til. Sånn er det bare. Prøver å tenke at jeg er heldig som har en jente, men hjelper ikke så mye akkurat nå. Vet jeg kommer til å bli glad i gutten når han kommer ut i april, men gruer meg til mndene frem til det. Litt pyton m tanke på at det snart er jul og alt skulle vært så fint. Savnet etter jenta vil nok ALLTID være der!!!
sisten Skrevet 18. desember 2010 #5 Skrevet 18. desember 2010 Du har jo ei prinsesse fra før, det er ikke alle som får begge kjønn. Noen har kansje 3 gutter eller 3 jenter og ønsker seg sårt motsatt kjønn, men ALLE sier de er kjempeglad i akkurat den beibien som kom alikevel Og noen sliter kansje i 15 år med å bli gravid uten å lykkes og år dessverre ingen...... Vi blir glad i de barna vi får, det var mening du skulle få en liten gutt nå så gled deg over det. Lykke til...
BarniHodet og enihverarmkrok Skrevet 18. desember 2010 #6 Skrevet 18. desember 2010 Det maa vaere faelt aa gaa og foele det saann, men jeg skjoenner deg likevel ganske godt. Kan forstaa og se for meg situasjonen, i tillegg til at jeg har ei venninne som gikk gjennom det samme. Hun fant stor og god hjelp i aa snakke med jordmor, noe jeg vil anbefale deg ogsaa. Det er sikkert mange som opplever det samme, selv om det kanskje ikke blir sagt, og det er et ganske tabubelagt tema. Men jeg er sikker paa at jordmor kan alt om temaet og har gitt troest og stoette til mange i din samme situasjon. Jeg ville stoettet meg til henne og bedt om hjelp. Venninna mi er naa helt 100% over skuffelsen hun foelte da hun fikk vite hun venta en gutt (hadde jente fra foer, faktisk) og som under svangerskapet var til tider saa stor at hun ikke greide aa glede seg i det hele tatt over mirakelet i magen. Gutten er hoeyt og inderlig elsket og hun villle ikke forandret situasjonen naa for noe paa jord!!! Lykke til til deg, og selv om du ikke ser det naa, vil du garantert faa lykkefoelelsen naar prinsen kommer! *troesteklem*
Gulltopp&Lillebjørn Skrevet 19. desember 2010 #7 Skrevet 19. desember 2010 Ser at du har lagt dette innlegget ut overalt på BIM.. Du er jammen ikke sjenert.. Jeg sier som jeg sa de andre stedene... Du er jo like glad i den gutten du har, som den jenten du har.. Du ville jo ikke byttet ham ut ? Så du vet jo at du kommer til å elske gutten som kommer også... Du sier at du vil ha en søster til din datter... hvorfor er det ikke like fint for din sønn å få en bror ? Virker som du favoriserer litt... Det er direkte trist!
SolRikke Skrevet 19. desember 2010 #8 Skrevet 19. desember 2010 skjerp deg!! kjenner jeg blir irritert når du sier slikt! Du kan bli så sint på meg du bare vil, men her er det du som bør tenke deg om! Hva med alle dem som ikke kan få barn? Du får en frisk sønn, du burde være glad! Så skjerp deg, og start å gled deg. Du opplever ett mirakel for tredje gang!
Bifrost 2 barn<3 Skrevet 19. desember 2010 #9 Skrevet 19. desember 2010 Rart så forskjellige man er med forskjellig livserfaring. Jeg er sykepleier og jobber med barn, og har sett så mye, så tar ingenting som en selvfølge. Jeg tenker på alle mulige komplikasjoner som kan skje, og at det ikke er alle forunt å få friske barn. Og tenker at det like godt kan skje meg som alle andre. Så når noen spør meg hvilket kjønn jeg ønsker, skjønner jeg ikke hva de snakker om en gang. Jeg ønsker meg oppriktig et friskt barn! Et lite menneske som er ment å komme til vår familie. Det blir så spennende å få oppdage hvem denne lille personen er:) Og jeg håper så inderlig at svangerskap og fødsel skal forløpe komplikasjonsfritt, for det er så mange ting som kan inntreffe, slik at det ikke går bra. Og jeg har en jente fra før, så det er ikke det at det er første barn og "hipp som happ". Jeg skjønner også at det du føler kanskje ikke er rasjonelt, og at du kanskje ikke styrer over følelsene dine. Men jeg tror også at følelsene dine er et vestlig verden fenomen, av å ha det altfor godt, og ha for lite bekymringer. Da skaper man et stort problem ut av noe som egentlig er en velsignelse. Så jeg vet at jeg svarer litt krast, men det er bare ment som en bevisstgjøring. Kanskje du kan trene deg på å snu tankene med å fokusere på positive ting, og skrive det ned, og ikke tillate deg til å "grave deg ned" i slike negative tanker. Skriv ned alt du har å være takknemlig for, hver dag. Slik kan kanskje svangerskapet bli mer lysbetont.
kula1982 Skrevet 20. desember 2010 #10 Skrevet 20. desember 2010 Dette innlegget er rett og slett grusomt. Du har ei jente og en gutt fra før og du skulle ønske at du ikke var gravid med denne gutten fordi det ikke ble en jente......... Vær forsiktig med hva du ønsker, for det kan slå tilbake før du vet ordet av det. Vær heller takknemlig for at du har en frisk baby i magen !!!!
*Lilly* Skrevet 20. desember 2010 #11 Skrevet 20. desember 2010 du må jo ha større problemer enn kun dette som kan få deg til å skrive noe sånt...stakkars barna dine, og spesielt gutten som sikkert ikke føler seg like verdsatt, når du er så opptatt av jenter. Du burde tenke deg om før du legger ut et slikt innlegg her, hvor det er så mye forskjellige erfaringer, folk som ikke kan få barn, funksjonshemmete barn osv osv... Ta deg en tur til en psykolog og ikke plag oss andre her!
poppopp Skrevet 20. desember 2010 #12 Skrevet 20. desember 2010 Nå gjelder det også for andre å tenke fornuftig her...!!! Det siste innlegget fra *Lilly* - mener jeg - gjør deg ikke til en bedre person enn noen andre. Om man også skal svare på et innlegg, så kom med konstruktiv tilbakemeldinger. Jeg kan skjønne at hun har de følelsene, men det er ikke dermed sagt jeg støtter det. Jeg mener også at man skal være glad om man er så heldige å få barn, uavhengig av kjønn! Men man vet med seg selv at hormoner og følelser styrer mye med kroppen nå om dagen, dermed er det ikke alltid man tenker rasjonelt. Lykke til alle sammen;)
Frøken Tredjegangs Skrevet 20. desember 2010 #13 Skrevet 20. desember 2010 Hmm.... jeg tenker at oddsen for å få det kjønnet man vil er faktisk bare 50 %... så man må alltid vurdere den andre 50% - hva skjer om man havner på feil prosentdel? Det ser ut som om du ikke har vurdert det, siden du er blitt så lei deg.. Det er jo ingen vei tilbake, så utfordringen din er jo å klare å snu tankene dine nå. Som andre her har sagt, så kan man jo prøve å tenke at man er heldig som i det hele tatt klarer å bli gravid - om ikke med nr 3! Og at du har allerede en av hver er jo fantastisk.. Dersom du ikke klarer å elske barna dine like høyt, så MÅ få hjelp.
Gulltopp&Lillebjørn Skrevet 20. desember 2010 #14 Skrevet 20. desember 2010 Kan ikke skylde på hormoner når hun har planlagt dette i to år!
Shinyogsmåen Skrevet 20. desember 2010 #15 Skrevet 20. desember 2010 Det er helt normalt at man får en liten reaksjon om man har forventet/trodd at det skal være et kjønn og det viser seg å være noe annet. Men det du beskriver nå, er ikke normalt. Jeg ville kontaktet jordmor/lege om dette slik at du ikke utvikler en "ordentlig" depresjon. Håper du klarer å ta det opp med de, slik at du også kan nyte denne tiden du nå har foran deg og glede deg over dette miraklet som skal komme Må ærlig si at jeg selv har gått å håpet på å få en jente. Da jeg har en gutt fra før, men jeg vet med meg selv at jeg kommer til å bli like glad om det blir en gutt til. Prøv å tenke på de positive sidene ved å få en gutt. Selv om det ikke er en jente vil det allikevel være ditt lille mirakel. Masse lykke til
line3mann Skrevet 20. desember 2010 #16 Skrevet 20. desember 2010 He. Jeg skjønner ikke helt at du kan være skuffet over jenta du aldri får når du har en jente fra før. Jeg har to fine gutter og venter nå tredjemann i mai måned. Var sikker på at denne gangen kom jenta, men nei ultralyden viste tydelig at her kommer gutt nummer tre. Jeg ble litt skuffet og trist over at vi ikke kunne få en jente denne gang. Det hadde vært vår største drøm. Men nå har jeg etter en uke begynt å vende meg til at det kommer en liten casper til oss og vi gleder oss masse. Selv om det selvfølgelig er et savn hos meg at jeg ikke får oppleve det å ta på rosa kjoler, greie hår, dukker osv. Tvillingsøsteren min har nemlig tre fine jenter. håper du kommer over depresjonen og klarer og glede deg over det underet det er å gå gravid. for meg så var det mye press utenfra alle sa til meg at nå kommer sikkert jenta osv. Det er liksom en selvfølge at man skal få begge kjønn:(. Klem fra en mamma til snart tre fine gutter.
Forandringfryder ♂♂♂ Skrevet 21. desember 2010 #17 Skrevet 21. desember 2010 Jeg er veldig enig i det du skriver Bifrost.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå