Anonym bruker Skrevet 12. desember 2010 #1 Skrevet 12. desember 2010 vi har en gutt på 18 mnd som har en del ting bla. hjertefeil,krom.feil,trakomalasi,bronkomalasi++ han sover ikke hele natta enda heller.. men vi føler oss så maktesløse.. vi er totalt utslitte og har avlastning 4.hver helg.. har ei frisk jente på 3år som krever sitt.. måtte bare syte litt her..
line_n & sara Skrevet 22. desember 2010 #2 Skrevet 22. desember 2010 uff, har egentlig ingen gode råd..er ikke så dreven i dette, men kan dere ikke søke mer avlastning, eller lære opp et familiemedlem/venn? når vi trenger barnevakt trår kusine eller svigemor til, og de har grundig opplæring i hva som skal gjøres og alle mulige tenklige værstefall-tilfeller. Det viktigste er at barnevakta føler seg trygg. Noen organisasjoner/polilinikker kan arrangere barnevaktkurs (det var et i vår org når vi hadde nyoppdaga diagnose, så vi fikk ikke deltatt) men dette er kanskje noe andre også kan ha(?) uansett, føler med deg! vat at det kan være temmelig frustrerende noen ganger. Det er lov å føle seg litt maktesløs og utbrent. Stå på, dere er flinke!
Anonym bruker Skrevet 6. januar 2011 #3 Skrevet 6. januar 2011 Hei takk for gode ord.. vi har nå søkt mer avlastning:) har noen gode tider nå og føler oss mye bedre
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå