Lillemy36 Skrevet 8. desember 2010 #1 Skrevet 8. desember 2010 Hvor tidlig kan man høre hjertelyden med en slik?? ;-)
Bitteliten mor:) Skrevet 8. desember 2010 #2 Skrevet 8. desember 2010 Prøvde å finne hjertelyden fra ca uke ni (hver 4. dag ca) for jeg var så nysjerrig.... Suksess i uke 11 :-) Kjenner to som fant tydelig hjertelyd i uke 10 :-) Hjertelyden var sterk og klar! :-) Lillegutt flytter ivrig på seg hver gang jeg bruker den, han gjør det samme når lege/jordmor bruker doppler, så jeg antar han kjenner bølgene. (storebroren oppførte seg likt)
Vimemor Skrevet 8. desember 2010 #3 Skrevet 8. desember 2010 Jeg fant hjertelyd i uke ti, etter 3 ukers leting Det er mye jobb, men når du først finner den så er du ekspert
~Mirabell&Knerten~ Skrevet 9. desember 2010 #4 Skrevet 9. desember 2010 jeg har ikke angel sound, men jeg har caremaxx- den som selges på teknikmagasinet. Jeg fant hjertelyden litt uti uke 9, ca 9+4 ca, og har funnet den hver gang siden da.
Oktobergutt2010:) Skrevet 9. desember 2010 #5 Skrevet 9. desember 2010 Tenkte bare å nevne at du har veldig mye flaks om du finner den så tidlig som uke 10. Vi fant den i uke 12-14, men mistet den noen uker da babyen la seg annerledes. Så ikke bli redd om du ikke finner lyden, den er vanskelig å finne
Forandringfryder ♂♂♂ Skrevet 9. desember 2010 #6 Skrevet 9. desember 2010 Etter litt leting fant jeg fosterlyd i uke 9+3. Har funnet den igjen hver gang jeg har prøvd siden da. Noen ganger finner jeg den ned en gang, noen ganger må jeg lete litt. Som regel finner jeg den på venstre side, rett over skambeinet.
Lillemy36 Skrevet 9. desember 2010 Forfatter #7 Skrevet 9. desember 2010 Hei, og takk for svar:-) Jeg bestilte meg en slik i går på ebay, så jeg er nok kommet i uke 10 før jeg får den tenker jeg, så det blir spennende å høre:-))
*Prinsesse mai 2011* Skrevet 9. desember 2010 #8 Skrevet 9. desember 2010 Jeg har ikke prøvd noe slikt selv, men jeg var hos jordmor idag å hørte hjertelyd, spurte henne da om det var vanlig å kjøpe utstyr for å høre hjertelyd hjemme. Hun var veldig klar på at det måtte jeg ikke gjøre pga at det var mye mer stråling ved slikt enn ved ultralyd. Har ikke peilig på slikt selv, men tenkte det var greit å nevne det....
Gjest Skrevet 9. desember 2010 #9 Skrevet 9. desember 2010 Jeg fant hjertelyden i uke 9 med tålmodig og mye leting:)
Oktobergutt2010:) Skrevet 9. desember 2010 #10 Skrevet 9. desember 2010 Anja, doppler til hjemmebruk er IKKE farlig for hverken mor eller barn, det har ikke blitt dokumentert noen plasser at det skal være mer stråling i det eller på noen annen måte farlig. Tror jordmora di må sjekke det igjen..
tonjemor09 Skrevet 10. desember 2010 #11 Skrevet 10. desember 2010 jeg fant hjertelyd i uke 10 tror jeg... kamskje sent i uke 9,men i begynnelsen var det ikke alltid jeg fant den... å jeg har veldig bakovervendt livmor så det er vanskelig å finne da.. søstra mi fant i uke 8... så lenge man ikke bruker den mange ganger til dagen og leeenge om gangen så tror jeg ikke det gjør noe... jeg spurte min gyn om dette å han sa at det ikke var bevist hverken det ene eller det andre.... har ikke brukt den så mye i det siste pga er på ul så å si hver dag(ikke helg da) pga mistanke om kromosomfeil hos foster=(
maijente-11 Skrevet 10. desember 2010 #12 Skrevet 10. desember 2010 jordmoren min sa det samme ang. strålng jeg tror jeg holder meg unna for sikkerhets skyld ihvertfall
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå