Gjest Mentha♥Høygravid♥ Skrevet 5. desember 2010 #1 Skrevet 5. desember 2010 Har siden middag hatt vonde tak i ryggen, og hele magen har vært spent som en tromme. Gjør ganske så vondt, og er stram hele veien ned i bekkenet. Tentke det var kynnere, så jeg reiste meg for å hente et glass vann og regnet med de skulle gi seg, men det gjorde de ikke! Vondere enn vanlig er det og. Nå har det vart i ca tre timer, og kommer og går. Jeg har faktisk ikke turt å ta tiden, er redd det er rier. Pakket en provisorisk bag i sta, i tilfelle, men håper jeg slipper å bruke den nå Er bare 35+4, men har fått varsku om å føde tidlig. Æææh, småstressa nå! Prøver å innbille meg selv at jeg bare er sliten eller at jeg tuller litt oppi hodet, men nå klarer jeg ikke fri meg fra tanken om at lillegutt kanskje er på vei. Skal vente litt til og se nå, håper at hvis jeg holder meg i ro, så kanskje det roer seg.. Mannen er heldigvis rolig, han har satt på motorvarmer i bilen så vi skal få start hvis det trengs, og nå fyker han rundt og rydder og støvsuger (!) i tilfelle vi må reise bort noen dager Spørsmålet mitt etter denne rablingen er: Finnes det noe sånt som "lurerier"? At kroppen kanskje prøver seg litt på forhånd? Eller bør jeg bare slå kaldt vann i ansiktet og ringe føden?
..snøklokke.. Skrevet 5. desember 2010 #2 Skrevet 5. desember 2010 Klart kroppen kan lure, mange som opplever det. Men siden du har fått beskjed om risiko for prematur fødsel så ville jeg helt klart ha ringt føden og snakket med dem.
silla g07,j11 (fødeklar!!!) Skrevet 5. desember 2010 #3 Skrevet 5. desember 2010 Hei. Jeg var veldig plaget av de maseriene sist da hadde jeg fått varsel om tidlig fødsel. MIn erfaring etter mange falske alarmer var at en god varm dusj hjalp hvis ikke det hjelper ville jeg ringt føden. Det skader ikke med en sjekk men personlig var det bare ingen tvil om at det var alvor når de ekte riene kom. DEt føles som et massivt muskel belte strammet seg strammere og strammere rundt hoftene magen ble ikke stram. Hvis du er usikker ringer du føden, de har kompetansen og kjenner din historikk. Masse lykke til
Gjest Mentha♥Høygravid♥ Skrevet 5. desember 2010 #4 Skrevet 5. desember 2010 Takk for svar! Det har roet seg litt nå, så har bestemt oss for å se det an til i morgen. Er lett å bli småstressa som førstegangs, så vil ikke mase ned føden for ingenting. Er godt med liv i magen, så da regner jeg med at alt står bra til inni der
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå