Maxilla Skrevet 4. desember 2010 #1 Skrevet 4. desember 2010 Babyen min fikk BCG vaksine på sykehuset. I dag da jeg skulle bade henne så jeg ett stort merke på armen øverst. Det er som en liten blårød kule ca 1 cm stort. Var på legekontroll for noen dager siden og da syntes den ikke. Er det en normal reaksjon? Hun er 8 uker nå?
Sadie *Mamman til Johanne* Skrevet 4. desember 2010 #2 Skrevet 4. desember 2010 Det samme skjedde her med min bcg-baby hehe. Hun har fortsatt merke, men hs og legen sa på 6 ukers kontroll at det er helt normalt. var på 3 mnd kontroll nettopp og ingen kommenterte at noe var i veien selvom arret fortsatt er der og er rødt og en liten klump.
Gravid prinsessemamma<3 Skrevet 4. desember 2010 #3 Skrevet 4. desember 2010 BCG vaksine? skal babyene ha det da?? vi fikk det på ungdomskolen, så ble det vel slutt på det for noen få år siden, om jeg ikke tar helt feil??
Maxilla Skrevet 4. desember 2010 Forfatter #4 Skrevet 4. desember 2010 Det er noen mer utsatte grupper som fortsatt får det, blant annet innvandrerbarn.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå