Gå til innhold

Eggløsningstest som graviditetstest?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har hatt positiv eggløsningstest i 2 dager nå, og gjort det som trengs:-)

Har lest at eggløsningstester kan brukes som gravi.test, men nå er mine eggløsningstester negative. Da har vi altså ikke klart det denne måneden? Eller vil den ikke være positiv før om ca 14 dager? Noen som vet?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

EL-testen kan slå positivt ut på graviditet, da LH-hormonet som den er laget for å måle likner veldig på hCG, som er det hormonet graviditetstesten måler. Det er altfor tidlig å teste for graviditet nå uansett, slår nok ikke ut før rundt tidspunktet for IKM. Den er imidlertid ikke like sikker for å påvise graviditet som en graviditetstest, så hadde jeg vært deg hadde jeg nok bestilt meg noen graviditetstester iom at du har god tid til det :) Lykke til!

Skrevet

Jeg fikk pos el tidligere idag, stusset siden jeg abs ikke skulle ha el lösning, er på dag 9 i det jeg trodde var pp2 siden jeg hadde "mensen", tok en g-test og den var positiv!!!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...