rikkemoren Skrevet 1. desember 2010 #1 Skrevet 1. desember 2010 Jeg har fått beskjed om å ta 300 gonal f daglig i kort regime, dvs. 8 dager før ul kontroll. Det er mitt første forsøk, er 40 år men ultralyd viste mange egg og god produksjon. Har 2 barn og aldri hatt problemer med å bli gravid på naturligvis, skal ha ici pga. mannens sæd kvalitet. Nå er jeg redd for å bli veldig overstimulert, da jeg alltid har hatt regelmessig eggløsning og menstrasjon.Ser at de fleste her inne har en dose på 150 og mindre, er det noen som har erfaringer med 300 på kort regime ?
Stjernemagnolia Skrevet 2. desember 2010 #2 Skrevet 2. desember 2010 Fertilitetsklinikkene er eksperter og har mye erfaring og setter dosene etter mange forskjellige kriterier. Ville bare stolt på dem og deres dosering av medisiner. Har du tatt noen tester og hva er resultatene på disse? FSH, Clomifen, AMH, ultralydscanning etc? Jeg er ingen ekspert men har hatt et kort regime nylig på Rikshospitalet. Først vil jeg si kort regime er fantastisk og jeg er veldig fornøyd! Beskriver her litt om mitt regime og meg selv så du har noe å sammenligne med: Meg: -39,5 år, 63 kg - AMH 4,2 -Clomifen-test med gode resultater og ovulasjonsrespons -Ultralyd før eggløsning i vanlig syklus, to ganger, resultat 10 egg og 10-12 egg -Mange graviditeter men ingen barn -Normal mens (29-32 dager) og eggløsning -Ingen funn på meg, henvist pga mannens spermkvalitet Medisinering: -Gonal f 187.5, 5 dager -Ultralyd dag 6, 7 eggposer og noen store egg, ble satt opp til uttak 4 dager senere -Gonal f 187,5, 2 dager til før eggløsningsprøyten ble satt -Uttak 8 eggposer og egg i alle sammen -ICSI Det vil si jeg gikk 7 dager på Gonal f 187,5 4 dager Orgaltran (hindrer eggløsning) Har sikkert glemt noe og svarer gjerne om det er noe du lurer.
Måne66 *gravid* Skrevet 2. desember 2010 #3 Skrevet 2. desember 2010 Ja klinikkene har mye erfaring og har sikkert en grunn for å si 300. Men jeg syns vel også det hørtes mye ut. Jeg er 43 og frisk og rask og fertil på alle måter, kanskje bortsett fra noen kilo for mye, og ble nesten overstimulert ved 187,5 i 10 dager så i neste forsøk reduserer vi til 150. Tror kanskje jeg ville bedt om ul etter 5-6 dager i stede for 8 for å sjekke hvordan det går, hvis det var jeg.
titi-07 Skrevet 2. desember 2010 #4 Skrevet 2. desember 2010 Hei rikkemoren, jeg ble gravid i 2007 med kort regimen og da hadde jeg fått det samme som deg 300 gonal f, idag er han en gutt på 3 1/2 år ,,,, Nå i sept prøvde jeg søskenbarn men jeg ble ikke gravid og da brukte jeg puregon og menopur, skal prøve i januar og da skal jeg bruke det samme som den gangen jeg ble gravid 300 Gonal f ,, i 2007 hadde jeg gode egg og da var jeg 34 år , idag er jeg 38 år, har en amh på 0,3 det betyr at jeg har få egg og muliget for å bli gravid er liten men ,men , vi håper det beste , hvis du er usikker om det er feil dosering da må du snakke med legen, det er veldig viktig at du spør om alt det du lurer på , fint om å vite og ikke sitte etterpå med dårlig (karma) hvis du kjønner hva jeg mener. lykke til""""
Stjernemagnolia Skrevet 9. desember 2010 #5 Skrevet 9. desember 2010 Hei Fant nå ut FSH (folikkelstimulerende hormon) mitt. Det ligger på 2. Alt i alt fortalte sykepleieren jeg hadde gode verdier og gode muligheter for å lykkes. Ble lettet over det fordi min mor var allerede i overgangsalderen da hun var 39 år! Har som sakt gjennomført et forsøk (2 embryo inn) og skal ta blodprøve i morgen for å sjekke om det har lykkes med Gonal eggene "stjerne og hjerte". Hvordan går det med deg? Når skal du starte opp? Har du pratet med legen ennå?
rikkemoren Skrevet 11. desember 2010 Forfatter #6 Skrevet 11. desember 2010 Hei og tusen takk for svar alle sammen. Jeg begynte på gonal f 300 den 19.11. men fikk så grusom migrene et par timer etter at sprøyten var satt. Migrenetablettene mine hjalp ikke og jeg har aldri hatt så vond i hodet noen gang. Ble derfor redd for å sette sprøyten dagen etterpå, men siden det var helg fikk jeg ikke ringt klinikken og spurt dem om hva jeg skulle gjøre. Fornuften min sa meg derfor at jeg ikke burde ta flere sprøyter før jeg hadde snakket med dem. For å være ærlig så føler jeg at det er for lite oppfølging underveis, tenkte å begynne igjen i januar men vurderer nå å bytte klinikk. Fikk Gonal f 300 i 9 dager, med ultralyd kontroll på dag 8. Har ikke tatt noen blodprøver eller tester, før legen skrev ut dosen til meg. Tok bare ultralyd der han så mange egg og alt var bare bra. Fikk beskjed om å ta en blodprøve hos fastlegen for å teste mot HIV/Hepatitt et par dager før sprøytestart. Når jeg leser at de fleste får mye mindre dose enn meg og tidligere ultralyd, så blir jeg veldig usikker på om jeg tør fortsett i januar hos denne klinikken. Siden legen sa at alt så veldig fint ut, så kan jeg ikke helt forstå at han setter meg på så høy dose når jeg aldri har hatt problemer med å bli gravid. Hva synes dere ? Jeg har i årenes løp erfart at jeg kjenner kroppen min godt og vet nøyaktig når eggløsning er ( kjenner det godt på murringen som kommer), men denne mnd har jeg hatt mye ømhet og press i den ene eggstokken og har ikke kjent eggløsningen som vanlig. Høres kanskje merkelig ut, men jeg er helt sikker på at det må ha noe med gonal sprøyten å gjøre da jeg aldri ellers har vondt nedi der.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå