Gå til innhold

Når begynne å gi babyen brød?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har en storspiser av en liten gutt på 6 mnd som spiser grøt av 1 dl vann til frokost og kvelds. Og til middag er vi oppe i et halvt glass,han får også et hipp fruktpure beger fordelt utover dagen,samt at han får i seg ca 700 ml mme i løpet av døgnet.

Lurer på når jeg kan begynne å gi bittebittesmå brødbiter med feks leverpostei på? Kan nevnes at han bare har to tenner,det er fortennene nede.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Vi fikk beskjed om rundt 7 mnd. Startet forsiktig da småtten var 6,5-7mnd med bittesmå biter med leverpostei. Han er 8mnd nå og får fortsatt ikke brød hver dag,men nesten.

Hvis han syns det er moro kan du også gi han er skalk han kan tygge på:)

 

Skrevet

Jenta mi er 6,5 mnd, og hun har fått brød til lunsj i to uker alt. Hun har ikke tenner, men det trenger de heller ikke for å spise brød :) Jeg spurte på 6-mndkontrollen om når hun kunne få begynne med brød, og det var bare til å begynne. Så her går det i leverpostei og makrell i tomat.

 

Jenta mi er også storspist, og spiser grøt til frokost og kvelds, 1 brødskive uten skorper til lunsj, og full middag. I tillegg får hun også erstatning til 3 av 4 måltider.

Skrevet

Jeg var litt tidlig ute, men begynte å gi brød når hun var 5 mnd.. Gikk kjempefint, og sitter alltid og nesten hopper i stolen når hun ser brødskiva.. Hu er nå 6 mnd og 2 uker og har de siste dagene fått lov til å gnage litt på en brødskive selv. Koser seg masse! Må hjelpe henne med å få maten ned fra gommen noen ganger, men det går kjempefint..

I dag spiste hun to små brødskiver til et måltid. (uten skorpe)

 

Ellers spiser hun 3/4 glass middag (eller samme mengde hjemmelaget)

2 måltider med grøt

Litt frukt som dessert, eller lunsj

Og mme seint på kvelden og kl 06.00

 

Hun har tre tenner, og nå også 4 til som kommer de nærmeste dagene..

Skrevet

Glemte å si at ellers får han :

 

0700 grøt+vann

1100 brød+ett beger fruktpure+mme til drikke

1500 Ett middagsglass+ett beger fruktpure +vann

1900 Grøt+vann

Kveldstell+pysj

1930 mme for kosen skyld

2000 Natta

 

Så han spiser ikke lite han heller;)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...