Sannali Skrevet 26. november 2010 #1 Skrevet 26. november 2010 Hører så mye forskjellig om hamstring før nyttår, og Rimi har vært omtalt som billigst. Noen fortalte sågar at de hadde FÅTT igjen penger der etter å ha handlet med et bleiekort, akkurat hvordan det har gått for seg husker jeg ikke, men det var noe med verdien på bleiene som ble registrert kontra reell pris. Andre har fortalt at de betalte ned i åtte kroner pr pakke... Full av pågangsmot og klar for å fylle opp med småttisbleier gikk jeg derfor til kassen på Rimi i går og spurte hvordan ordningen var. Fikk bare et vagt svar om at for de minste bleiene var det gjeldende pris, ikke noen ordning. Prisen var ikke avskrekkende, ca tolv kroner pr pakke, men det får jeg dem jo for på Rema uansett:) Noen som har skjønt systemet?
ambumamma Skrevet 26. november 2010 #2 Skrevet 26. november 2010 KIWI!!!! Der får du hver andre pakke gratis frem til nyttår. Str 1 og 2 er så billig fra før at det lønner seg å kjøpe fra str 3 og oppover. Vanligvis betaler man kr 46 pr pakke (fra str 3-7) på kiwi. Så får man jo hver 3 eller 4 gratis. Men nå har de halvert prisen, pluss at du får annenhver pakke gratis. Det vil si at for 46 kr får du 4 pakker (str 3-7) Grisebillig med andre ord. Str 1 og 2 koster vel 20 kr til vanlig, så nå får du 4 pakker for 20 kr
Bompibjørnen *født* Skrevet 27. november 2010 #3 Skrevet 27. november 2010 Er ikke alle bleier som er med i denne priskrigen, noen butikker kriger om libero mens på rimi hørte jeg det var KUN Pampers som var billig.. Men både Rema og Kiwi har priskrig på Libero, og da får du TO pakker til prisen av EN. Men viktig at du tar to like pakker da... Jeg betalte 18 kroner på Rema for TO pakker med Libero 3-6 kg hvertfall.
Mrs Bad enkelt og greit Skrevet 27. november 2010 #4 Skrevet 27. november 2010 Greia med Rimi er at man har et bleiekort som gir en viss rabatt så hvis man kjøper for mer enn det rabatten gir så får man penger tilbake fra Rimi. Hehe Pampers er billigst på Rimi men Libero er billigst på Kiwi. Coop er heller ikke så ille siden man får 10 kr i rabatt. Vi sparer mye penger nå siden vi bruker landlord som koster 4.90 og first price sine trusebleier som også koster 4.90. Er størrelse nr 4 og 5 vi handler inn endel av siden de minste bleiene ikke er så dyre fra før av:)
Gull i magen <3Har født<3 Skrevet 27. november 2010 #5 Skrevet 27. november 2010 Spurte faktisk i dag m hvordan bleieavtalen fungerte på rimi Hun sa prisen er satt ned på bleier. Kostet 39,90kr for en stor pakke bleier og du får hver 2 pakke gratis... kjøper du 4 pakker bleier får du 2 gratis Det vl si du får 2 stempel for en bleiepakke.... Jeg vil mene det er billig for så mange bleier Håper jeg forklarte det riktig
Trultemor73 Skrevet 27. november 2010 #6 Skrevet 27. november 2010 Jeg har også hørt at ikke bleieavtalen gjelder nyfødtbleiene på Rimi, selv om det er pampers. Dette gjelder str. 1 og 2. Men for all del ikke hamstr disse bleien. Str. 1 fikk jeg kun brukt 1 pakke av før de ble for små og str. 2 brukte jeg max 2 pakker av. Da var de alt for små. Str. 3 ble vel for små når babyen var ca. 4 mnd. Så det er først str. 4 en kan bruke en stund. Men nurket mitt veide over 4 kg.
Maddemor-1 gutt+1 jente:) Skrevet 29. november 2010 #7 Skrevet 29. november 2010 Åh, dnne kjente jeg at jeg måtte svare på selv om jeg er mamma allerede og ikke hører til her:) Bruker du libero er kiwi og rema billigst. Vil du bruke pampers er rimi billigst. på rimi får man hver andre pakke gratis og i tillegg er det halv pris pr pakke (akkurat som hos rema og kiwi). dvs for de minste bleiene koster det nå med halv pris 9,90 pr pakke og 2 pakker blir da nesten 20 kr. det er fast rabatt på 39,90 på rimi når man kjøper på bleieavtalen og dermed FÅR man 20 kr:) nr 2 bleiene koster derimot 39,90 da, men likevel rasende billig! når det gjelder str på bleier så er det jo litt avhengig av hvor stor babyen din er, men min pike var 47 cm og 3250g ved fødsel og vi brukte nr 1 bleien 1 mnd og nr 2 bleien bruker vi fortsatt, men nå ser jeg at vi skal bytte til nr 3:) Uansett; når det er så sinnsykt billig som nå, er det jo bare å hamstre i vei på nr 2 3 og 4 i alle fall, det er jo ikke mulig å tape penger selv om du skulle brenne inne med noen pakker av en str:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå