Gå til innhold

Smitteringer


Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

Her kan du lese litt om smitteringer og hvor lite anbefalt det er:

http://www.nrk.no/nyheter/distrikt/ostlandssendingen/1.4562005

http://www.nrk.no/nyheter/norge/1.7043347

http://www.dagensmedisin.no/nyheter/2003/04/10/vil-etablere-smittering/index.xml

http://www.aftenposten.no/nyheter/article3175142.ece

---

Du får ta kontakt med noen Rudolf Steiner miljøer eller hard-core alternative, det er de som i all hovedsak driver med dette opplegget. Dette forumet handler om vaksinering og følgelig bekjempelse av sykdommer, ikke hvordan man skal utsette barn for dem. Du er mao på feil plass.

 

 

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/142565156-smitteringer/#findComment-142565237
Del på andre sider

MortenO: det er jo ikke så farlig med meslinger - "- Jeg er helt sikker på at det er positivt for et barn som er friskt. Det kan tenkes at enkelte vil dø, men dette gjelder barn som er svekket på forhånd" sier homeopaten i en av lenkene dine.

 

Dette menneskesynet minner meg om noe, hva kan det være, tro....

 

 

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/142565156-smitteringer/#findComment-142565261
Del på andre sider

Takk Morten.

Ellers er det bare å skrike ut om det er noen som kjenner noen barn med røde hunder kusma eller meslinger. Røde hunder er den mest attraktive sykdommen for oss nå, siden eldste nærmer seg puberteten.

 

Hardcore alternative, likte navnet såpass at jeg lurer litt på om jeg skal ikle meg den tittelen.

 

Jeg kontakter steinerskolen her jeg bor og ser hva som skjer av lunske virus i disse miljøer, håper på napp!

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/142565156-smitteringer/#findComment-142565404
Del på andre sider

Lykke til, får håpe barna dine ikke får alvorlige komplikasjoner, det er en risiko du ene og alene står ansvarlig for i så fall.

 

Og ikke post linker til smitteringer på dette forumet hvis du finner noen, da skal jeg i alle fall sørge for at rapporteringsfunksjonen blir benyttet ;)

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/142565156-smitteringer/#findComment-142565537
Del på andre sider

Annonse

Det kan hende jeg gjør det, og da får du bare rapportere. Jeg er mer redd vaksiner enn røde hunder. Ansvaret har jeg tatt for lenge siden både for komplikasjoner og død. Jeg kommer også til å ta ansvar for gravide og mennesker generelt rundt mine egne om jeg får de smittet.

Jeg trenger ikke lykke til annet enn helhjertet, en redd halvhjertet trenger jeg ikke. Også er jeg mer enn skodd til å behandle røde hunder, meslinger samt kusma, så jeg trenger heller ikke gå til legen med de. Penger spart for samfunnet. flere fluer i en smekk!

 

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/142565156-smitteringer/#findComment-142565579
Del på andre sider

Jeg mener jeg kommer til å skjerme mitt smittede barn mot alle omgivelser til hun ikke er smittbar lengere. Mine to minste også. Jeg og min mann er begge vaksinert så vi får gå i butikken. Sånn tar jeg ansvar også leger jeg hun og evnt. mine små om de blir smittet av hun igjen.

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/142565156-smitteringer/#findComment-142565638
Del på andre sider

Er du skodd til å behandle komplikasjonene av meslinger, Mette?

 

Bakterielle superinfeksjoner som gir komplikasjoner som mellomørebetennelse, sinusitt, bronkitt eller lungebetennelse forekommer hos så mange som 10-15% av alle som får meslinger. De dødelige komplikasjonene er mer uvanlig, men forekommer likevel hos 1/1000. I et nylig meslingeutbrudd i California var dødeligheten hos spedbarn 0,6%.

 

30% av tilfellene får en eller annen form for komplikasjon.

 

Har du sett/behandlet mange tilfeller av meslinger siden du er så skråsikker?

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/142565156-smitteringer/#findComment-142566031
Del på andre sider

Annonse

Nå begynner jeg å lure på om du skal lese det jeg har skrevet en gang til.

Jeg sier at jeg skal skjerme en gravid mot mine barn om de får røde hunder. Hvis de får det i en smittering, vet jeg tidspunktet, derav har man en større kontroll enn om man får det i "vill" tilstand.

Jeg kan også strekke meg til å si at om en gravid får røde hunder og barnet hennes tar skade så har jeg ikke gjort jobben min og må lide for det i all ettertid, selvfølgelig. Jeg vil for alltid være ansvarlig om det skulle skje noe med andre fordi jeg ikke vaksinerer barna mine. Når min datter fikk kikhoste, hadde jeg karantene på hun, hun fikk det av et vaksinert barn, jeg hadde ikke kontroll og viste ikke om at det var kikhoste før en god stund etter at hun var blitt smittefarlig.

Den dokumentasjonen jeg har på å heale mine barn er ikke god nok i dine øyne, det være seg vitamin/mineraler, urter og den slags.

 

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/142565156-smitteringer/#findComment-142566245
Del på andre sider

Det du skriver er problematisk på mange måter, Mette Elisabeth.

 

For det første så skriver du at du har behandlet kikhoste.

 

Ifølge "Lov om alternativ behandling" er dette ulovlig.

 

§ 6. Behandling av allmennfarlige smittsomme sykdommer

 

Behandling av sykdom som i henhold til lov om vern mot smittsomme sykdommer § 1-3 er å anse som allmennfarlig smittsom sykdom, skal kun utøves av helsepersonell.

 

Her har du en liste.

 

http://www.lovdata.no/for/sf/ho/to-19950101-0100-0.html#1

 

Hadde jeg fått inn et barn på vakt med kikhoste som hadde vært under behandling hos en alternativ medisiner ville politiet blitt kontaktet umiddelbart. Strafferammen er idag bøter eller fengsel inntil 3 måneder, ved skjerpende tilfeller fengsel inntil 2 år.

 

Videre har dere ikke lov til å behandle alvorlige sykdommer eller lidelser.

Om jeg får inn et barn med komplikasjoner til meslinger hvor jeg mistenker at barnet har fått forsinket tilsyn hos lege på grunn av alternativ behandling ville jeg også kontaktet politiet umiddelbart.

 

Strafferammen er den samme.

 

 

 

 

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/142565156-smitteringer/#findComment-142566246
Del på andre sider

Meslinger er pr. idag ikke registrert som en allmennfarlig, smittsom sykdom. Men en endring kan være nært forestående så jeg anbefaler deg å holde deg oppdatert.

 

Uansett så må dere forholde dere til paragraf 7 og om et barn som dere har behandlet skulle få komplikasjoner og i verstefall sequele etter meslinger så kan dere stilles til ansvar.

 

Rettspraksis på dette området er jeg usikker på, men jeg ville ikke nøle et nanosekund med å prøve ut denne lovgivningen i rettsapparatet om jeg fikk en sak hvor jeg mistenkte at noen hadde tatt skade av alternativ medisin.

 

Merk deg ordlyden i paragraf 9 - Straff:

 

"Den som ikke er helsepersonell, og som ved medisinske inngrep eller behandling forsettlig eller uaktsomt utsetter noens liv eller helbred for alvorlig fare, enten ved selve behandlingen eller ved at pasienten på grunn av behandlingen unnlater å søke kyndig hjelp, straffes med bøter eller fengsel i inntil tre måneder. Medvirkning straffes på samme måte."

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/142565156-smitteringer/#findComment-142566277
Del på andre sider

Harde skyts du kommer med, men det er greitt nok. Jeg fortsetter. Du får sette opp galgen på torvet igjen.

Om jeg er helsepersonell eller ikke det vet du ikke noen ting om, you are jumping to conclusions.

Du minner meg om en her inne og det er like før jeg tenker at du har byttet nick.

Om du vil sette en trebarnsmor i fengsel for å ha leget sitt eget barn for kikhoste, ja da får du gjøre det. Loven foran alt, ikke sant.

Kan du skimte den hvite nakken min der den ligger bøyd foran deg?

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/142565156-smitteringer/#findComment-142566300
Del på andre sider

Loven gjelder for de som tilbyr eller utøver alternativ behandling i riket.

 

Om saken gjelder en mor som behandler sitt eget barn vil selvfølgelig saken stille seg anderledes. Det kom ikke frem at du hadde behandlet ditt eget barn i innlegget ditt.

 

Om du er helsepersonell vil forøvrig saken sannsynligvis bli verre. De fleste alternativ medisinere vil nok kunne gjemme seg bak at de ikke forsto konsekvensene av sine handlinger, for autoriserte helsepersonell vil nok dette bli betydelig vanskeligere.

 

I tillegg til strafferammen vil du kunne miste lisensen, om du har noe slikt da.

 

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/142565156-smitteringer/#findComment-142566363
Del på andre sider

Bra takling, Mette Elisabeth. Samfunnet disse paragrafrytterne skisserer er ikke et jeg vil trives i. I mens får vi verne om barna våre som best vi kan, på hver våt ståsted.

 

At barna våre er robuste og takler sykdommer godt, som følge av en sunn livsstil og vaksinefrie kropper er ren gevinst. Vi har faktisk beskyttet barna våre mer enn vi er klar over. På sikt.

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/142565156-smitteringer/#findComment-142566397
Del på andre sider

Barn styrkes naturlig av motgang og er langt sterkere enn dere predikerer. Vi kan ikke "gjemme oss" unna alle plager som herjer. Men du verden som vi prøver. Og konsekvensene lar ikke vente på seg. Dessverre.

 

USA har hatt en eksploderende utvikling kroniske syke barn de siste 50 år. I takt med vaksinedekningen. De er de mest vaksinerte barn i verden. Får sprøyter allerede som nyfødte.

 

Dvel litt ved det.

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/142565156-smitteringer/#findComment-142566426
Del på andre sider

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...