Gå til innhold

får tyrkiske menn lett innpass i norge??


Anbefalte innlegg

Skrevet

 

Hei.

Min søster har funnet seg en tyrkisk mann.

Hun har vært på ferie i tyrkia mange ganger, og han har besøkt henne en gang her i norge.

Lurer på hvilke lover og regler som gjelder videre.. kan han komme til norge når han ønsker? og hva skjer om de gifter seg /ikke gifter seg/ ønsker å bli samboere i norge/ tyrkia?? osv.

 

takker for svar.

Skrevet

De kan søke om forlovelsesvisum.

 

http://www.norway.org.tr/Embassy/Visa-and-other-permits/embassy_visas/Arbeids--og-Oppholdstillatelse/forlovelsesvisum/

 

Hvis han får seg jobb før han kommer, er det lettere å få oppholds- og arbeistillatelse http://www.udi.no/Sentrale-tema/Arbeid-og-opphold/Oppholdstillatelser-for-arbeid/

 

Tyrkia er ikke en del av Schengen, men Schengen-besøkvisum er nok "enkleste" veg. Det må han søke om og levere til en utenriksstasjon i Tyrkia.Det koster ingenting å søke om besøksvisum.

 

http://www.udi.no/Oversiktsider/Skjemaer-og-maler/Soknadsskjemaer/Skjemaer-for-visum-/

 

Om mannen er feks en minoritet/politisk forfult osv kan han også søke om asyl http://www.udi.no/Sentrale-tema/beskyttelse/

Skrevet

UDI er veldig skeptiske til tyrkiske menn og dems baktanker med å innlede et forhold med norske jenter/kvinner. Veldig mange av dem har ødelagt for de som er i forhold hvor det er ekte kjærlighet.

 

UDI kan nekte dem visum hvis de har misstanke om at det er "proforma" fra den kanten, og de går ikke i veien for å bruke det som begrunnelse, og det hjelper ikke da å være gift heller. Størst sjanse er det om søsteren din flytter ned for en periode over 1-2 år, og blir godt kjent med familien hans.

 

Også ser de veldig på aldersforskjellen. Er hun eldre, så kan de bare glemme det.

  • 3 måneder senere...
Skrevet

Denne er litt gammel, men svarer uansett.. Ta det fra en som har vært i samme situasjon. Han/hun fra Tyrkia får IKKE kommet på ferie dersom det ikke foreligger spesielle grunner til å komme og personen må også ha eiendeler i hjemlandet slik at det er mindre sjanse for at person forblir i Norge etter et evt visum går ut.

 

Hvis de gifter seg eller har planer om å gifte seg så får han/hun selvfølgelig kommet, men da er det viktig å se ann hvilke type visum de bør søke. Husk at man kan ikke søke på ulike visumer samtidig. Dersom de er gift må de søke opphold- arbeidstillatelse (tidl. familiegjenforening) så snart som mulig da ventetiden er opp til 12 måneder.

 

 

Skrevet

Det bør ikke være noe vanskeligere for tyrkiske menn enn for thaidamer i hvert fall, men det forundrer meg ikke det grann om det er det.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...