Dotten Skrevet 3. november 2010 #1 Skrevet 3. november 2010 Imot. Synes oppdrett er helt forkastelig og slettes ikke stuerent uansett hva oppdrettere og regelryttere måtte si. Dyreplageri er det uansett og vi mennesker trenger slettes ikke pels lenger. Vi lever jo ikke i steinalderen. Vi kan kjøpe gode og varme klær i butikkene eller strikke/sy selv. Stort sett mange av de som bruker pels nå til dags er "kjendiser" og rikfolk, men også noen som kanskje har arvet bestemors gamle kåpe. Men tull synes jeg nå det er uansett. Ikke spesielt fint heller. Pelsen er finest på dyret som den er ment for.
Pysa Skrevet 3. november 2010 #2 Skrevet 3. november 2010 Uansett hvordan dyr har det i bur, syns jeg det er forkastelig. Det gjelder alle dyr, fra sirkuselefanter, minkog rev til marsvin og undulater. Ingen dyr er skapt for å holde seg til et bittelite område med gitter rundt.
mpb♥ Skrevet 3. november 2010 #3 Skrevet 3. november 2010 Imot, og jeg må si meg fullstendig enig med deg, Dotten. Pels er helt klart finest på dyret som den er ment for!
___ Skrevet 3. november 2010 #4 Skrevet 3. november 2010 Pelser både fint og varmt så det er jeg tlhenger av, men en del av oppdrettsnæringen gir dyrene for dårlige forhold. Det er noe annet. Jeg er derfor positiv tl bruk av pels, men negativ til oppdrttsnæringen så lenge det er så mye dårlig drift som det er nå. Pels fra ville dyr, etter lovlig jakt, mener jeg er veldig bra.
Gjest Skrevet 3. november 2010 #6 Skrevet 3. november 2010 Imot - helt unødvendig nå for tiden å måtte bruke pels for å bli varme. Det er kun en luxus ting. Dyr må lide for at mennesker skal kunne meske seg i luxus. Forkastelig!!!!
Ajam Skrevet 3. november 2010 #7 Skrevet 3. november 2010 Jeg er veldig imot pelsbruk!! Blir kvalm av å se disse damene som går rundt i dyrelik og tror dem er fine. De tenker tydeligvis ikke på hva den rettmessige eier av pelsen har måtte gå gjennom. Eller så bryr dem seg ikke. Dyr som blir slaktet for mat, og deretter bruker pelsen til noe er forsåvidt greit. Men er vegetarianer så er ikke så glad for slakting heller..
Mor Løvehjerte Skrevet 3. november 2010 #8 Skrevet 3. november 2010 Jeg er så inni granskauen i mot pels, atte fy! De som ikke klarer seg i kulda i dag uten dyrepels, mener jeg har ekstremt dårlig fantasi.
:::) Frøken Velferdsrett Skrevet 3. november 2010 #9 Skrevet 3. november 2010 imot at dyr skal bo i bur hele livet for at jeg skal ha en spesiell type klær. bli med å gå i tog neste helg da vel!
tante grusom master of law Skrevet 3. november 2010 #10 Skrevet 3. november 2010 Jeg er imot pels. Jeg er også imot bruk av dun som kommer fra dyr som er plukket levende. Grusomt. Jeg synes strengt tatt all dyrehold er forkastelig, og skulle ønske at dyrene ble behandlet mer humant uansett hva de skal brukes til. Det er for eksempel forferlig at griser lever hele sitt liv på et betonggulv uten å se himmelen noen gang. Jeg er ikke naiv, og har ingen forhåpninger om at mennesker kommer til å slutte å misbruke dyr, men jeg håper at noen gang i fremtiden at de får leve gode liv før de blir til mat eller klær.
-Rime- Skrevet 3. november 2010 #11 Skrevet 3. november 2010 Imot så lenge man ikke er samer eller eskiomer som kler seg etter forholdene.
LOTP i Barneparadis<3<3<3 Skrevet 3. november 2010 #12 Skrevet 3. november 2010 Jeg er for pels så lenge det er etisk forsvarlig:) Har 2 vester som jeg bruker mye. Den ene er ikke pels, men skinn og den andre er laget av coyote som er frittlevende. Kanin synes jeg også kan være greit da det tross alt er mat.
♡ A & E ♡ Skrevet 3. november 2010 #13 Skrevet 3. november 2010 Jeg er imot oppdrett og dyr i fangenskap. De mennesker som lever av naturen, fanger og dreper dyr for å spise, da synes jeg det er greit at de bruker hele dyret også pelsen til varmt tøy.
Bæ bæ lille lam:)™ Skrevet 3. november 2010 #14 Skrevet 3. november 2010 Jeg er totalt i mot,og jeg kan ikke forstå at noen i det hele tatt kan være for! Jeg har rett og slett ikke ord...
Hufsla Skrevet 3. november 2010 #15 Skrevet 3. november 2010 Dere som er imot pels, har dere lammeskinn til ungene deres? Jeg tror ikke et forbud er det rette, men store innstramminger på reglene rundt dyreholdet. Og at mattilsynet faktisk tar i bruk de virkemidlene de har!
kitty litter Skrevet 3. november 2010 #16 Skrevet 3. november 2010 Helt IMOT pels og forstår virkelig ikke at noen i 2010 fortsatt ønsker å kle seg selv i dyrelik.... og nei jeg har ikke lammeskinne til ungene...
ellen-propellen Skrevet 3. november 2010 #17 Skrevet 3. november 2010 Jeg er veldig for pels,men da helst "vill"pels. Jeg skulle virkelig ønske feks revepels var in i motebildet. Jegerforeningene oppfordrer til revejakt pga at reven tar rådyrkje,og det er særdeles lite rådyr noen steder. Men nå er jo ikke rev ett dyr man kan bruke kjøttet til,og jakta er vanskelig. Skulle derfor ønske det var enkelt å få levert skinn til noen, samt det er jo artig med en ekstra slant da. Beverpels feks er jo bare kjempeherlig å ha på når det er 20 minus:-) Hadde en slik kåpe på prøve engang:-) Når det gjelder pelsdyr oppdrett så burde den ikke være verre enn andre husdyrnæringer. Jeg er ikke mot pels og pelsdyroppdrett,men jeg er imot måten det praktiseres.
LOTP i Barneparadis<3<3<3 Skrevet 3. november 2010 #18 Skrevet 3. november 2010 Greit å spise dyr, men ikke benytte seg av mest mulig på dyret? Dyrelik som du beskriver det er utrolig deilig og varmt:) Og jeg skjønner ikke at noen i 2010 ønsker å kle hverken seg selv eller ungene sine i plast..... men jammen gjør de fleste det hver eneste dag i høst/vinterhalvåret..... uten at jeg vanligvis gidder å kommentere det. Jeg er ingen forkjemper for pels og spesielt ikke dyremishandling som forekommer både når det gjelder pels og når det kommer til dyrehushold = mat!
Hanna30 Skrevet 3. november 2010 #20 Skrevet 3. november 2010 Jeg er veldig imot oppdrett av pelsdyr, det er totalt forkastelig! Her kan dere kjøpe t-skjorter for å oppfordre til stenging av pelsfarmene: http://www.dyrsfrihet.no/nyheter/nye-anti-pelsprodukter-ute-na
kitty litter Skrevet 3. november 2010 #21 Skrevet 3. november 2010 Hvem har sagt at jeg spiser kjøtt? Vi MÅ ha mat, men vi MÅ ikke bruke pels for å holde varmen..finnes mye annet varmt materiale vi kan kle oss i. Å på stå noe annet er rett og slett kunnskapsløst.. å medvirke til et smertefullt liv og død for kunne gå med dyrelik viser at vi mennesker ikke eier empati for noen andre vesener enn oss selv.. Er vel ingen som går i plast i den forstanden du mener vel LOTP..
HuIdra Skrevet 3. november 2010 #22 Skrevet 3. november 2010 Jeg er i utgangspunktet i mot, men jeg er for pelsdyrnæringen i Norge. De dyra har det så utrolig mye bedre enn i veldig mange andre land.
Sweet Amber Skrevet 3. november 2010 #23 Skrevet 3. november 2010 Jeg er ikke imot bruk av pels, men jeg er svært imot dyreplageri og synes at de pelsoppdretterene som behandler dyra sine som i de siste dagers avisoppslag burde få straff for det og aldri få lov til å drive med dyr igjen. Pels av feks ville dyr er helt greit i mine øyne. Ikke noe verre enn å spise kjøtt, bruke kuskinn (som de aller fleste har i belter og sko uten å tenke på det), eller jakte elg:)
LOTP i Barneparadis<3<3<3 Skrevet 3. november 2010 #24 Skrevet 3. november 2010 Mulig du ikke spiser kjøtt, men de fleste av oss gjør det og jeg ser da ikke problemet med å bruke skinn og pels fra et dyr som allerede har avgått med døden. Det samme gjelder det ELLEN skriver lenger ned her. Coyote er frittlevende og de må jaktes på for å holde bestanden på et visst nivå. Hvorfor drepe dem uten å bruke dem? Fleece er plast hvis du ikke forstod ironien:)
Mia_73 Skrevet 3. november 2010 #25 Skrevet 3. november 2010 Jeg syns ikke det er legitimt å avle og drepe dyr når man ikke har som mål å spise det. Å kle seg i pels er da fra den tiden vi ikke hadde noe annet, men siden bomull, lin og ull finnes er det slett ikke riktig lengre.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå