mamma til tre nydelige jenter Skrevet 2. november 2010 #1 Skrevet 2. november 2010 Hva gjør vi nå? Vi kan ikke ha dagmamma da ungen sliter med motoriske problemer å trenger ekstra oppfølging. Jeg har egentlig en lærlingetid som skal fullføres å permisjonen er over i februar. Føler dette året kun har vært preget av motstand fra ende til annen altså, jeg gir snart opp!
Venter tvillinger Januar13 Skrevet 2. november 2010 #2 Skrevet 2. november 2010 Den Lille er ikke over 1år?? Når egentlig sku begynt i bhg?
mamma til tre nydelige jenter Skrevet 2. november 2010 Forfatter #3 Skrevet 2. november 2010 blir 1 i januar. søkte plass fra 1.1 i håp om at vi skulle få plass det fikk vi ikke enda til fysio og hs søkte oss inn på særlig grunnlag ell hva det no enn het.
Venter tvillinger Januar13 Skrevet 2. november 2010 #4 Skrevet 2. november 2010 Hørt at så lenge den Lille er over 1år så har man rett på bhg plass i den kommunen man bor..
Gjest UndrendeUllteppe Skrevet 2. november 2010 #5 Skrevet 2. november 2010 Jo men det er vel noen regler om å väre födt för eller etter august eller noe? Hvis HS og fysio (og lege da?) sier at hun må ha bhg og ikke dagmamma, må jo heller kommunen stille med alternativer enten for deg eller henne, slik at det ordner seg. Enten at de får henne inn i bhg selv om det "ikke er plass" eller at de hjelper deg med alternative lösninger i forhold til permisjonen din eller noe. Det kan väre til stor hjelp for deg å snakke med noen som har erfaring med å "krangle" med kommunen...det kan nemlig väre en evig kamp og veldig energikrevende. Kjenner du noen med barn med spesielle behov? Snakk med mödrene!
mamma til tre nydelige jenter Skrevet 2. november 2010 Forfatter #6 Skrevet 2. november 2010 jeg kjenner ingen med spesielle behov Har begynnt å se på mulighetene for å klage på vedtaket evt ta kontakt med leder for bhg enheten. Er det noen som har tips å komme med er jeg evig takknemlig!
Venter tvillinger Januar13 Skrevet 2. november 2010 #7 Skrevet 2. november 2010 Det vet jeg ikke åsen er Vi søkte på bhg plasser her nå til neste år. Til August. Ja,vet.. Tidlig ute Og ei jeg kjenner jobber i bhg og hu nevnte det at når den Lille er over 1år så har man rett på bhg-plass åkkesom.. Dattra vår er da 1år og ca 2mnd gammel.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå