mamman&prinsessene Skrevet 22. oktober 2010 #1 Skrevet 22. oktober 2010 Hvordan skjer dette? Skal jeg ta kontakt selv eller sender jordmor eller fast lege henvisning? Og når bør det skje? Kom plutselig til å tenke på at det kan være lurt å ha dette på plass i tide :-)
kanskjeminime Skrevet 22. oktober 2010 #2 Skrevet 22. oktober 2010 Jeg skal føde i Oslo og fastlegen min søkte for meg når jeg var på første undersøkelse, kunne da velge mellom å sende søknad til ullevåll, rikshospitalet og ahus. Siden jeg ville på ABC måtte jeg sende søknad dit selv. Avhengig av hvor du er fra og antall alternative sykehus så vil nok dette variere ganske mye. Jeg hadde hørt med lege/jordmor for å få det avklart, greit med alt som kan krysset av syns jeg
Anonym bruker Skrevet 27. oktober 2010 #3 Skrevet 27. oktober 2010 Vil jo tro fastlegen din har søkt etter første undersøkelse? Innkalling til ordinær UL skjer jo etter at fødeplass er tildelt og det har du vel vært på? I Oslo er det vanskelig å få plass på riksen, så jeg søkte selv med en gang jeg fikk positiv test. Ta kontakt med legen din, trolig er det allerede i orden.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå