Gå til innhold

Hva er shabby chic?


Anbefalte innlegg

Skrevet

I harrytråden i går stod dette nevnt som en interiørstil. Kan noen forklare meg hva det er?

Og hvilken stil i heimen skal man ha i dag for å være trendy??

Skrevet

http://www.google.no/images?hl=no&q=shabby+chic&rlz=1R2SKPB_noNO395&um=1&ie=UTF-8&source=univ&ei=MJu-TLmgIMKZOtyS7FE&sa=X&oi=image_result_group&ct=title&resnum=2&ved=0CDkQsAQwAQ&biw=1231&bih=565

 

Her er en masse bilder av shabby chic. Jeg syns ikke det er harry selv om jeg ikke har den stilen selv. Men denne stilen er blitt veldig populær og da er det sikkert mange som syns den er upersonlig eller harry...

 

Det som virkelig er i vinden nå er industriell stil med naturelementer. Bestemor er fortsatt på moten, men det viktigste er å kjøre din egen stil. Det er nok det mest trendy som er nå - å vise hvem man er i interiøret, være orginal og stole på sin egen stil og tørre å være seg selv :-)

Skrevet

gjerne litt slitt og gammelt. For eksempel hvite møbler som er noe ujevne på fargen eller har slitt farge.

Skrevet

Syns hvert ENESTE interiørmagasin nå er stappfullt av dette. Pusse gamle ting litt dårlig opp med hvitmaling for eksempel, for at det skal"se slitt ut" eller dra gamle mjælkespann og andre nostalgiske gjenstander inn i rekkehusleiligheter for å illudere en gammel fransk gård i Provence. Ekte slitt og ekte gammelt er for ingenting å regne, shabby-heten innebærer at man ødelegger glansfull, lakkert mahogny fordi det er for lite shabby. Får noia når jeg ser hva enkelte "fornyere" gjør med fine ting for å skape en stil.

Skrevet

Du skal være ganske nedsnødd for å ikke vite hva shabby chic er.

Skrevet

Jeg synes det er harry, men det er nok fordi "alle" har det, som første anonym påpekte. Og i tillegg er det veldig mange som drar det altfor langt.

Skrevet

Ok takk.Da er jeg ikke så harry heldigvis,hehe. Liker den romantiske looken, men uten loppemarkedmøbler og haugevis med nips som samler støv.

Skrevet

Nedsnødd fordi en ikke vet hva en trend er??Tipper Hi bruker tiden på viktigere ting. Kanskje hun leser aviser istedet for interiørstoff.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...