Mamman til Stella og Håkon Skrevet 18. oktober 2010 #1 Skrevet 18. oktober 2010 Jeg kjente så smått liv i uke 16-17 men nå kjenner jeg ingenting lenger, er kjempe bekymra...er det flere som har opplevd dette men at alt likevel er bra med lille gullet i magen?
Catias Skrevet 18. oktober 2010 #2 Skrevet 18. oktober 2010 Hei Jeg begynte ikke å kjenne noe før uke 23, og jeg er annengangs, så jeg visste hva jeg skulle kjenne etter. Hendte jeg kjente bevegelse, men kunne gå lenge mellom hver gang. Er ikke før etter uke 25 eller noe sånt du skal kjenne regelmessig liv hver dag. Så ingenting å bekymre seg for.
mastermind Skrevet 18. oktober 2010 #3 Skrevet 18. oktober 2010 kjente som deg så vidt litt i uke 15-16, men det var ikke før 19 at jeg visste hva jeg kjente, uke 25 nå og kjenner ikke så veldig mye nå heller. Det er liv, men ikke ACTION! 2gangs, mye mer aktivitet sist. Har morkaka foran (noen sier det har betydning). Tror det er veldig individuelt!
har4barn Skrevet 19. oktober 2010 #4 Skrevet 19. oktober 2010 Jeg venter nr 5 og var bekymret for at jeg nesten ikke hadde kjent liv i uke 18. Kom livredd på ul uke 18+5, men der var det fullt liv. Hadde kjent noe jeg trodde var spark, men det var så svakt. Det viste seg at morkaka lå foran og dempet sparkene. Noen dager etter ul kom sparkene for fullt. Nå kjenner jeg liv hver dag:). Lykke til!
lillespiren2:) Skrevet 19. oktober 2010 #5 Skrevet 19. oktober 2010 hei! i mitt første svangerskap kjente jeg ikke liv før ca i 21. gikk rundt å var veldig utolmodig selv, men ble beroliget med at det var helt normalt. kjenner lite denne gangen også, er i uke 16 nå, kjenner litt bobling i ny og ne. alt er sikkert helt i 0rden
Mamman til Stella og Håkon Skrevet 19. oktober 2010 Forfatter #6 Skrevet 19. oktober 2010 Så godt å høre, veldig betryggende å se at jeg ikke er alene Takk for svar allesammen
Nagilimia Skrevet 19. oktober 2010 #7 Skrevet 19. oktober 2010 I forige svangerskap kjente jeg det ikke før 24.
lillemeg123 Skrevet 19. oktober 2010 #8 Skrevet 19. oktober 2010 Jeg har bare kjent at den lille har beveget seg/sparket to ganger, og jeg er i uke 19 nå.. Skal heldigvis på ultralyd denne uken, så da slipper jeg forhåpentligvis å bekymre meg så lenge mer.. Det er jo forskjellig når man merker den lille bevege seg, men skjønner at du bekymrer deg, for det gjør jeg og. Lykke til.
4.barnimagen Skrevet 20. oktober 2010 #9 Skrevet 20. oktober 2010 Jeg er gravid med nr 4 og har også etterlyst bevegelse. Ble så glad når jeg kom på ultralyd i uke 18 og fikk SE bevegelse. Ungen var jo helt i hundre der inne og der låg jeg og ikke merket noenting. Ingen morkake som lå foran og stengte for bevegelse heller. Nå er jeg 22 uker på vei og kjenner liv hver dag, spesielt på kvelden når jeg skal legge meg. Men det har ikke vært mer enn maks 2 uker med bevegelse her. Plutselig ble det dagligsags å kjenne liv her i gården også! Så det er ikke unormalt å ikke kjenne liv så tidlig:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå