januar-jenta Skrevet 16. oktober 2010 #1 Skrevet 16. oktober 2010 Dere som har vært på en slik time, kan dere fortelle hva som blir sagt, spurt om osv? Vi er to jenter by the way. Er superspent og har lyst å være litt forberedt:)
alfrida Skrevet 17. oktober 2010 #2 Skrevet 17. oktober 2010 På den første timen vi var på Riksen, spurte de ikke om mye. Vi fikk informasjon, og utdelt en bag med sprøyter, spisser og diverse til bruk med hormonene vi må ta... Det gikk fort, og var ikke noe skummelt i det hele tatt.. Lykke til!
januar-jenta Skrevet 19. oktober 2010 Forfatter #3 Skrevet 19. oktober 2010 ENDELIG var dagen her, som jeg har ventet på siden vi fikk brevet i august. Sendte søknad i juni, så har tatt en del måneder.... men idag var dagen som vi hadde time på riksen, og det gikk over all forventning:) Var en veldig hyggelig dame, som ga en del informasjon og spurte en del ifht mine tidligere forsøk, menstruasjonssyklus, smerter, etc etc. Var ingen spørsmål om oss som par eller noe, alt gikk på det praktiske rundt det her. Fikk igjennom med en gang ifht å ta lapraskopi, så hun henviste meg med en gang. Så mest sannsynlig blir det lap på meg innen et par uker. Ventetiden kunne hun ikke si noe om, for det forandrer seg hele tiden, men har vi ikke hørt noe innen nyttår så skulle vi ringe å høre hvordan ståa var:) Hun drev og pratet om at det mulig ble et forsøk på nyåret, men det tviler jeg sterkt på ettersom alle andre inne på barnimagen "donor og sæd" sier at det tar ca 1 år fra man sender søknad, har jeg INGEN forhåpninger. Jeg hadde jo egentlig tenkt å ta en ins i neste syklus på CFC, men ettersom jeg får lapraskopi så fort, så kanskje jeg burde vente? Iallfall til etter lapraskopien. Kanksje det er en grunn til at det ikke har blitt noe baby etter 7 ins??? Vi er et skritt nærmere iallfall, og jeg er meget fornøyd:)
Lillie Vanillie Skrevet 19. oktober 2010 #4 Skrevet 19. oktober 2010 Hei, så bra at alt gikk fint. :-) Det er ikke sikkert du må vente lenger på ivf enn på inseminasjon, det var ihvertfall ikke noe mer venting for oss da vi skulle over på ivf. En tommelfingerregel kan være å regne to måneder fra du ringer inn (altså ikke den syklusen du nettopp har startet på, ikke den etter, men neste etter der). Da vi var inne til inseminasjon i september spurte vi hvor lang ventetid det ville være på ivf, og hun sa da at kanskje det ble i januar og kanskje ville det gå med et forsøk før jul, og det var ledig før jul, hurra! Hvis syklusen min er som planlagt vil jeg ha testdato lillejulaften.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå