Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Her gir jeg en flaske med mme (200ml) når vi har stått opp og jeg har fått skiftet på han, ca 730-8. Han er 4 1/2 mnd. Så neste måltid i 11 tiden blir grøt og mme. Men jeg vet ikke helt hvorfor jeg gjør det slik. Han blir fort grinete når jeg gir grøt, så kanskje jeg burde prøve å gi grøt på morran når han er skikkelig sulten... Hva gjør dere og hvorfor?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg gjør det også sånn, jeg gir han MME med en gang han står opp (mellom 8 og 9), men det er mest fordi jeg da får lurt i ham litt melk. Han foretrekker nemlig fast føde, så jeg prøver å få ham til å drikke mest mulig.

Grøten tar vi et par timer etter han står opp.

Skrevet

gutten min spiser 200ml mme på morran når han står opp(7-8). Neste måltid i 11-12 tida er grøt. Har bare blitt sånn:)

Skrevet

Min får mme på morran, mens vi fortsatt er i senga.. kl. 7.. Så får han grøt kl.10.. Det funker fint her.. :) Grunnen er at jeg er lat og vil sove litt til.. :P Så vi sover, slumrer, koser og synger til klokka blir 9.. Så er det morgenstell, lek og så grøt. Han liker grøt da, og denne rutinen funker for han.

 

Om dere er oppe kl. 7, så er det jo mulig å prøve med grøt da, Går det ikke, så har du hvertfal prøvd.. :P

Skrevet

Ja, får prøve meg litt frem. Han drikker veldig mye mme i løpet av døgnet, selv om vi prøver med to små grøtmåltider, morgen og kveld.

Skrevet

Jeg gir mme blandet med litt velling når vi står opp og så får hun grøt i 11-12 tiden.

Hun er supersulten når vi står opp og blir grinete når det tar for lang tid med grøten. Så mme m/ litt velling er kjapt, enkelt og går fort ned;)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...