Gå til innhold

Når begynte dere med grøt (de som får mm) og når bytta dere til sportsdel på vogna?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg bytta til sportsdel igår, vesla blir 5 mnd til fredag. Men hun har begynt å være veldig survete i vogna hvis hun er våken, så greit å ha muligheten til å sette henne litt opp. Bedre enn å bære rundt i bæresele ihvertfall.

 

Vurderer grøt også nå, hun blir jo 5 mnd til fredag. Hun er ei stor jente, og har den siste mnd begynt å våkne oftere på natta.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Begynte med grøt da snuppa var rundt 5mnd. Hun er også ei stor jente (4500g da hun ble født). Sov bedre på natta da hun fikk grøt på dagen :)

 

Byttet til sportsdelen rundt 6mnd alder, da begynte hun å bli såpass mobil at jeg syntes det var betryggende å ha seler i vogna :)

Skrevet

Takk for svar:)

Flere som vil dele erfaringer?

Skrevet

Begynte med grøt/velling ved litt over 5 mnd, for ikke å overskride 1000 ml til dagen med mme.

Bruker fortsatt vognbagen, så hun blir nok nærmere 7 mnd før vi bytter. Vognbagen er naturligvis i korteste laget nå. Hun har nettopp snudd seg fra rygg til mage ved 6 1/2 mnd, så det er ikke sånn at hun kryper ut av vogna.

Forøvrig så jeg ei dame i sommer som trillet en stor baby. Babyen satt rett opp og ned i vognbagen, hun satt "som en dronning". Så den babyen må jo ha vært 8-9 måneder? Kanskje babyen var på besøk og det ikke fantes annen vogn.

Skrevet

jeg bruker fortsatt vogn baggen jenta mi er 8,5mnd å veier over 10kg å var 70cm nå på siste kontroll. kan fortsatt bruke baggen en stund til men nå er ikke snuppa mi av den aktive typen. liker godt å ligge nede i baggen å kose seg. har simo kombi vogn. den har så grei bagg hvor man kan sette opp en ryggstøtte slik at barnet kan sitte i baggen :)

Skrevet

Kan svare når det gjelder storebror da..

Da begynte vi med grøt når han var 4 mnd (kommer til å gjøre det denne gangen også)

 

Bytta til sportsdel når han var 6 mnd.. Nå kommer vi til å bytte i løpet av vinteren.. Plass til han og posen i bag-delen enda, men tror det blir smått om plassen om et par mnd..

Skrevet

Vi begynte med grøt om kvelden når gutten vår var 4 1/2 mnd. Nå er han 6 mnd og får grøt morgen og kveld. Vi begynte med sportsdelen litt før han var 5 mnd. Han elsker å titte seg rundt, sa han trivdes rett og slett ikke i dypvognen lengre. Han er 70 cm og snart 9 kg.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...