Gå til innhold

Akkurat passert året,går ikke enda..flere?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Føles som "alle" går når de er 1 år. Jenta mi går litt forsiktig langs bord osv,men har ingen balanse når hun slipper.. Vært litt treg og bedagelig(og harmonisk:-) ) hele tiden.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

min begynte å slippe seg når han var 13 mnd, nå er han 14 mnd og ikke helt stø ennå men stabber nå rundt her :)

Skrevet

Sønnen min er 13 mnd, han går rundt bord osv, har såvidt begynt å slippe taket. men går ikke enda...

Skrevet

Om en ukes tid blir vår lille gutt 15 mnd. Veldig hysterisk om vi prøver å "lure" han til å gå. Tør rett og slett ikke å slippe seg. Har balansen og alt inne, men så var det visst ekstra skummelt å slippe seg.. Jaja, han finner vel ut av det etterhvert..

Skrevet

Tassen vår har også akkurat fylt 15 mnd. Han kan gå kortere avstander (som tvers over stuegolvet) alene dersom vi sitter i hver vår ende slik at han går mellom oss. Men når han ikke blir oppfordret sånn til å gå, så krabber han i stedet. Elsker å gå, men må ha en liten fingertupp å holde seg i... for trygghetens skyld :)

Skrevet

Jeg har ikke inntrykk av at så mange går som 1-åring av alle de barna vi kjenner. Jeg kjenner faktisk ingen 1-åringer som går alene, inkludert min egen datter som fylte 1 år for 5 dager siden. Hun går litt langs bordkanten, står alene noen sekunder uten støtte og går litt uten støtte. Ganske så bedagelig hun her også. Men jeg tror enda det kan ta en stund før hun blir å gå. men jeg stresser ikke med det, hun har vært litt sen med krabbingen også, men plutselig så kommer det. Akkurat nå nyter jeg at hun kan være litt "baby" en stund til. Plutselig så går de selv og gjør det resten av livet, og da lurer man på hva man egentlig stresset med ;)

Skrevet

når jeg skrev 1-åringer så mente jeg 12 mnd ;)

Skrevet

okei, jeg er litt treg med korrekturlesing, jeg mente: hun går litt MED støtte. Hun går absolutt ikke uten støtte :P

Skrevet

Bare vent, snart knekker hun koden og da er det ingenting som stopper henne!!

Vår gutt gikk da han var nesten 14 mnd og det synes jeg var helt ok.

Da hadde han god balanse, hadde gått med støtte og rundt bordet siden han var 10 mnd, og vi slapp så mye knall og fall.

De går når de er klare for det, ingen vits i å presse på. De må bli sterke i føttene og anklene først og, så ikke ha på henne sko eller tøfler.

 

Snart springer hun rundt og omtrent gir deg hjerteinfarkt på tur mot bordkanten... ! =)

Skrevet

Mini gikk ikke før hun var 14 el 15 mnd.. :) Så det er normalt!! Nå løper hun rundt her, men så er det ikke lenge til hun blir to år da :)

Skrevet

Min gutt slapp seg ikke før han var 16 mnd, og var egentlig helt avslappa til det. Jeg viste at hs ikke bryr seg før de er 18 mnd. Nå løper han fortest av alle 22 mnd`ingene i barnehagen. Det var mange som maste da: skal han ikke gå snart? Det irriterte meg..

Skrevet

Jeg sier som alle andre her, ikke stress med det:)

Datteren min er snart 13 mnd, og jeg får det spørsmålet hver gang vi treffer kjentfolk. Begynner å bli rimelig lei ja.. hehe! Men vesle frøkna går ikke selv enda hun heller. Hun går langs med møbler og når hun dytter ting foran seg, men har enda til gode å ta sine første skritt. Hun har sluppet seg et par ganger når hun har glemt seg, men da faller hun rett på rompa:)

Så vi får bare slå oss til ro med at disse barna våre er forskjellige....! (Og nyte tiden før de begynner å løpe rundt med oss etter seg*s*)

Skrevet

Slapp HELT av, jenta mi begynte ikke å gå før hun var 18 mnd., (det gjorde visst ikke jeg heller..) og når hun først turte å slippe seg gikk hun stødig som et fjell, begynte å springe nesten med en gang, hun var nok bare typen ti å vente til hun var helt klar før hun satte i gang! Sånn er kanskje din også! :)

Skrevet

Som alle over skriver: det er helt normalt at ungen ikke går når hun er 12 måneder. Spennet i hva som er normalt er veldig stort. Noen går når de er 10 mnd, andre venter til de er 18 mnd, og begge deler er like normalt.

 

Jenta mi gikk sine første skritt ti dager før hun fylte ett år. Et par uker etter bursdagen gikk hun hele tida. Jeg synes hun var ganske tidlig ute.

 

Lillebroren stabbet sine første skritt like før han var 14 måneder. Og etter det tok det lang tid før han kunne gå noe særlig. Helt fram til han var nesten 15 måneder krabbet han mest, men plutselig løsnet det.

 

Det er stor forskjell på barn. Hos oss er det like stor forskjell på språket. Storesøster var tidlig ute. Lillebroren er nå 18 måneder og sier fortsatt nesten ingenting.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...