håpefull *er mamma* Skrevet 9. oktober 2010 #1 Skrevet 9. oktober 2010 Hyggelig å høre noen gla`historier om dette, sånn at jeg kan glede meg enda mere til neste forsøk ;-) Da blir det langt regime for 1. gang.. God helg!!!!!
lure Skrevet 9. oktober 2010 #2 Skrevet 9. oktober 2010 Har hatt både langt og kort regime og ble gravid begge gangene. Langt resulterte i ei jente som er 6 år nå, kort resulterte i en gutt som vi mistet i uke 20. Fryseforsøk gikk ikke. Så nå skal vi igang med langt regime igjen. Begynner å spraye 22.okt Når skal du igang igjen da ?
håpefull *er mamma* Skrevet 10. oktober 2010 Forfatter #3 Skrevet 10. oktober 2010 Jeg starter på sprøyter 20. okt ;-) Er kjempespent på hvordan det vil bli å gå på langt regime. Da ligger jeg bare 2 dager foran deg. Ønsker deg lykke til ;-) Moro å høre fra noen som ligger så likt i løypa :-)
lure Skrevet 10. oktober 2010 #4 Skrevet 10. oktober 2010 Hvis du begynner på sprøyter 20.okt ligger du langt forran meg. Jeg begynner med nesesprayen 22.okt og sprøyter 10.nov. Fikk pakke fra porsgrunn i går med x-antall sprøyter, boks for brukte sprøyter, bruksanvisning og resepter. Hadde glemt hvor mye styr det er med de ampullene og blanding. Får sette alarmen på tlf så jeg husker sprayen hehe. Men jeg har jo klart det en gang.... Kort regime var det jo bare en sprøyte-penn, mye enklere. Kjenner jeg gruer meg litt siden jeg ble overstimmulert med langt regime og lå på sykehuset en stund. Så for sikkerhet skyld, har jeg hivd meg rundt og gjort unna julegavene. Bare til mann og barn igjen. Så kan jeg slappe av og kose meg i desember
håpefull *er mamma* Skrevet 10. oktober 2010 Forfatter #5 Skrevet 10. oktober 2010 Skrev feil ;-) Det er spray jeg begynner med den 20. okt. Vet du om det er lettere å bli overstimulert på langt regime? Jeg har noe nedsatt eggstokk-kvalitet, og har fra 1. forsøk fått høyere doser med FSH. Dosen har økt ved hvert forsøk, og neste gang (4. gang) blir det maks dose, og da skal jeg nedreguleres først. Er litt redd for å bli overstimulert, men det skal nok endel til. Har så langt ikke fått mange egg selv ved ganske høye FSH-doser ;-) Jeg er også igang med julegaveshoppingen ;-)
lure Skrevet 11. oktober 2010 #6 Skrevet 11. oktober 2010 Tror det med overstimmulering er veldig tilfeldig, sån fra menneske til menneske. Jeg har bare tette eggledere så reagerer kanskje ekstra på medisinene. Fikk 15 egg ut med lang og 6 med kort regime. Har brukt 150ie hver gang. I dag ble det en apotek til apotek runde for og finne nesespray, der jeg fant det måtte de bestille fra lageret i Oslo. Den ene de hadde hadde gått ut på dato hehe. Så da henter jeg alle medisinene til torsdag, greit å ha alt i hus synes jeg. Gruer meg egentlig mest til alle bivirkningene grøssss, men mannen er advart hehe
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå