RompeRock Skrevet 5. oktober 2010 #1 Skrevet 5. oktober 2010 Gutten vår på snart 6 måneder er så fryktelig urolig når han skal legges. Setter meg på soverommet, der det er mørkt og kjølig, for amming før han skal legges. De siste tre ukene har han vært så urolig, at jeg bare har lagt ham i senga før han har spist seg ferdig. Der ligger han og ormer og sutrer et kvarters tid, før jeg tar ham opp og ammer videre. Da er han roligere, og jeg kan legge ham mett og trøtt, og av og til sovende, i senga igjen. Det er noe upraktisk å på denne måten måtte legge ham to ganger... Noen flere som har en slik urokråke ved leggetid? Hvordan håndterer dere det? Har en 3-åringen som også skal i seng til ca samme tid, så det blir mye springing fram og tilbake mellom soverommet og bad, og soverommet og soverommet... Erfaringer eller tips?
Nynte Skrevet 5. oktober 2010 #2 Skrevet 5. oktober 2010 Jeg gir flaske da, men har opplevd det samme med min lille på 4 mnd noen ganger. Har da funnet ut at han faktisk er overtrøtt når han har drevet på sånn... Løsningen da har vært å gi flaske litt tidligere på kvelden, ikke rett før han skal i seng liksom eller rett og slett legge han tidligere..
Stolt_mamma* Skrevet 5. oktober 2010 #3 Skrevet 5. oktober 2010 Signerer denne! Er akkurat som hos oss og frøknen her er 7 mnd. Jeg må også ta en pause i ammingen for så å fortsette igjen. Da sovner hun gjerne etter en liten stund. Er så veldig slitsomt og tar lang tid. Må nok erkjenne at innlegget over har rett, jeg tror hun er overtrøtt og sliter med å finne ro i kroppen. Prøve å legge tidligere i morgen. Når legger han seg, og sover han mye på dagtid?
Maigutt07 + maijente10 Skrevet 5. oktober 2010 #4 Skrevet 5. oktober 2010 Når legges han? Det beste for en baby på 6 mnd er å legges kl 19, gjerne før dersom han virker trøtt. (Karin Naphaug, søvnguruen;))
RompeRock Skrevet 5. oktober 2010 Forfatter #5 Skrevet 5. oktober 2010 Har tenkt tanken om at han kan være overtrøtt. Går på badet med ham mellom seks og halv sju, og ammer (prøver i hvert fall...) i halv sjutida. Mulig vi burde begynt en halv time tidligere. Han sover til sammen mellom 2-3,5 timer i løpet av dagen, varierer litt.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå