-L-07-1ma-10 Skrevet 4. oktober 2010 #1 Skrevet 4. oktober 2010 Lengtar veldig etter å få vite sikkert om babyen er frisk og har det bra i magen! Er "berre" 31 veker og syns det er lenge att..., Får slike urolige tankar innimellom, og det gjer ikkje saken bedre at eg har ein rolig baby (vertfall i forhold til bror). Tenker de og slik av og til? Eller er det berre eg som er tidvis bekymra og engstelig..?
høstjenta ~ lille vesla mi Skrevet 4. oktober 2010 #2 Skrevet 4. oktober 2010 huff...kjenner meg så igjen i det du skriver jeg, og synes igrunn at disse 37 ukene har vært sånn som det der! Bekymret hele tiden for at noe skal være galt, og når jeg er hos jordmor og hører hjertelyd er jeg rolig den kvelden, og bekymret igjen dagen etter! Tror de fleste tenker som deg i større eller mindre grad! Jeg gleder meg bare til snuppa kommer ut jeg, så jeg kan se at hun faktisk har det bra! Har en ganske så rolig baby jeg også, men er førstegangs, så har jo ikke så mye å sammenligne med..
cadence Skrevet 4. oktober 2010 #3 Skrevet 4. oktober 2010 Jeg har sagt mange ganger at jeg er glad for at de to jentene mine kommer i den rekkefølgen de har valgt.. den roligste først. For jeg hadde virkelig engstet meg grønn hvis den første var turboloppe og nr 2 var rolig..Nå er det heldigvis slik at vesla i magen er mer enn vanlig aktiv hele døgnet, så behøver ikke å sette igang tiltak for å kjenne bevegelser. Men kjenner igjen dine følelser fra første graviditet. Ta en tur til jordmor/lege og få unna bekymringen- for det gjør ikke saken bedre at du bekymrer deg. Lykke til:)
-L-07-1ma-10 Skrevet 4. oktober 2010 Forfatter #4 Skrevet 4. oktober 2010 Sjølv om eg kjenner liv, så kan eg begynne og tenke på alt anna som kan vere galt. Ulike misdannelsar, syndrom osv. Her inne les eg eine vellukka fødselhistorien etter den andre og tenker hååpar berre eg og kan skrive ein slik. Veit eg er super negativ, men syns det berre er uvirkeleg at det i det heile tatt er ein baby inni magen..... No skal det seiast at eg har hatt ein del styr i dette svangerskapet. Babyen i magen er tvilling og har hatt masse oppfylgjing rundt vekst og utvikling. Den andre døydde. Føler difor at eg ikkje har "rett" til å vere bekymra, sidan me har vorte skjekka så mykje. Likevel.... klarar ikkje nyte dette svangerskapet...heller ikkje no når eg er kommen til 3.tri.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå