Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Forutsetning: Ungen skal ha to fornavn.

 

Hvis disse to navnene er på hhv. 3-4 og 6-10 bokstaver, vil "alle" da uansett bare bruke det første fornavnet?

 

Ada Othilie

Anna Karoline

Nora Konstanse

Vilde Kornelia

 

(Ser jo at noen av disse kan være veldig tunge i dagligtale, da....)

 

Lars August

Hans Christian

Magnus Johannes

 

Er det da bedre å bruke to fornavn med et jevnere antall bokstaver dersom man skal ha to fornavn?

 

Ingrid Alice

Elise Marie

Sofie Maria

 

Hans Olav

Jens Emil

 

Noen formeninger ute og går rundt dette? :-)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Blir kanskje litt mer naturlig å bruke begge når det er to relativt korte navn, f.eks Elise Marie enn Nora Kornelia

 

Men ser ikke det som et problem, så lenge man sier at man vil bruke begge ;) Men kallenavn får man jo uansett, så om man heter Nora Kornelia men kun blir kalt Nora, eller heter Magdalena og fort blir kalt Magda, er jo egentlig det samme.. Jeg syns faktisk det er bedre å kun bli kalt det 1.fornavnet, enn kallenavn..

 

Skrevet

Det blir nok som oftest til at man bruker kun første fornavn dersom det er sånn som du skriver først her. Men jeg tror det kommer ann på selve kombinasjonen og dersom man er veldig påpasselig og flink til å bruke begge på seg selv eller om barnet sitt så kommer nok andre til å følge dette.

Jeg kjente forøvrig en Hans Christian, han brukte alltid begge navnene, tenkte liksom aldri på at han het Hans eller Christian liksom fordi han het de sammen.

Blir nok lettere dersom de er omtrent like lange, men det kommer fortsatt mye ann på kombinasjonen.

Skrevet

Det er dere som bestemmer hvilket navn som skal brukes til daglig.

Jeg kjenner mange som bare bruker det andre fornavnet sitt til daglig. Det har vært nesten tilfeldig at jeg har fått vite at de har et annet fornavn foran det de bruker.

Ellers gikk jeg på skole sammen med et par jenter som plutselig begynte å bruke det andre fornavnet sitt istedenfor det første vi kjente dem som. De syns det andre var mer spennende ( som hvis f.eks. Nora Konstanse alltid var blitt kalt Nora, så begynte hun på videregående å kalle seg Konstanse). Sånn sett gir jo to navn frihet :)

Skrevet

Anna Karoline og Hans Kristian er jo lette og si, og det skulle ikke by på noe problem å bruke begge navnene til daglig hvis dere velger disse, ihvertfall. Fine navn :)

Skrevet

Finn et dobbeltnavn dere liker, og sett bindestrek - dermed bør de fleste forstå at begge navn skal være i daglig bruk

f.eks

Mari-Konstanse

Liv-Benedicte

Skrevet

alle me 4 søskena har 2 navn,men ingen bruker begge...

 

tanteguten min heiter sjur erland,og han bruker begge to...

trur det er litt kva foreldre seier og...om ein konsekvent bruker begge navna,vil nok alle andre gjere det og....!!!men noken navn høyrer liksom sammen og,som Hans christian,ole christian,anne marie,anne lise osv....

 

eg hadde lyst å ha dobbeltnavn på barna mine,men mannen nektar,så dei har berre eit...!!!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...