Gå til innhold

Noen som vet hva som utløser autisme?


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

På samme måte som spørsmålet "noen som vet hva som utløser kreft?" er hele spørsmålet en logisk feilslutning da autismespekteret inneholder flere forskjellige lidelser, og sannsynligvis er litt mer komplisert å forklare enn "lungebetennelse" eller "benbrudd".

Selve autismebegrepet fikk en kraftig "opprusting" på nittitallet, da man tydligjorde hvordan man skulle stille diagnose på disse lidelsene; noe som også forklarer økningen i autismediagnosteringen siden dengang. Det er neppe slik, selv om det er vanskelig å slå det fast med full sikkerhet, at det har skjedd en markant økning i denne lidelsen, vi er bare veldig, veldig mye flinkere til å gjenkjenne symptomer og stille diagnoser, noe som gir en økning i antallet diagnosterte.

Spørsmålet ditt er det uansett umulig å svare konkret på, vi vet altså hva som IKKE gir autisme (vaksine) , og vi vet endel om hva som KAN gi autisme; allergier, genetisk predisposisjon, miljømessige faktorer, men man vet ikke nøyaktig hva som utløser hvert enkelt tilfelle, eller hvorfor enkelte er mer sårbare for disse lidelsene enn andre. Dette foregår det altså omfattende forskning på, så det gjelder egentlig bare å følge med på forskningen.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...