Anonym bruker Skrevet 3. oktober 2010 #1 Skrevet 3. oktober 2010 min 2 åring er det nesten umulig å få lagt på dagtid hjemme i helgene....men han har virkelig behov for søvn! han har også begynnt å sove lengere om morgenen da,våkner ca kl 8...før var det 6.30. kanskje tiden er inne for å slutte med soving...kanskje jeg må innse at min lille 2 åring faktisk begynner å bli stor hehe.. I barnehagen sover han,noe som er veldig greit siden det er et større aktivitets nivå der enn hjemme.
Anonym bruker Skrevet 3. oktober 2010 #2 Skrevet 3. oktober 2010 glemmte å si at hvis han sovner så sover han kun 45 til 60 min... HI
<3 Sms'07 og Eas'11 <3 Skrevet 3. oktober 2010 #3 Skrevet 3. oktober 2010 min sluttet å sove hjemme når han var rundet to, sov i bhg til han var ca 2,5 men har kuttet ut det og. han våkner rundt 0730-0830 i helgene å legger seg rundt 1900-2000. tok det litt etter behov, å hvor tidli han våknet. men trenger det ikke nå. er han sliten legger han seg på sofan, bare for å slappe av litt, men bruke ikke å sovne.
togutter-08og10 Skrevet 3. oktober 2010 #4 Skrevet 3. oktober 2010 Vår gutt på to år og tre måneder er ikke i nærheten av å slutte å sove på dagtid. Han kan godt sove to timer, men vi prøver å begrense det til 1 1/2. Han sover 12 timer om natten, er veldig aktiv på dagtid, så vi fortsetter så lenge han trenger det.
lille sprelle Skrevet 3. oktober 2010 #5 Skrevet 3. oktober 2010 2 år og 7 mnd. Sover fremdeles stort sett 1 time på dagtid. Ikke lengre for det blir det kluss i leggingen av. Må passe på at hun er i aktivitet den siste timen før kveldsstell, ellers er hun umulig å legge.
Ranveig R Skrevet 3. oktober 2010 #6 Skrevet 3. oktober 2010 Eldste slutta å sove på dagtid då han var 18 mnd. Gjekk ikkje i bhg. Lille fyller 3 om ein månad, og framleis av og til. Som regel 2-3 dagar i veka, av og til i barnehagen, av og til heime. Som regel treng ho å sove litt dersom ho har hatt ei uroleg natt eller våkna tidleg (noko som skjer relativt ofte). Om det er vanskeleg å få han til å sove på dagtid, så kan du jo berre eksperimentere litt og sjå om det er mulig å holde han våken til kvelden. Om det er mulig, og han søv godt om natta så er han vel klar for å kutte ut luren.
The Bad Gal Skrevet 4. oktober 2010 #7 Skrevet 4. oktober 2010 Eldste sluttet å sove på dagtid da hun var 22-23 mnd. Hun hadde akkurat begynt i barnehage på den tida, men gikk bare halve dager. Sov hjemme etter barnehagen, men ble så umulig å legge at vi bare kuttet hele luren.
Simply Skrevet 5. oktober 2010 #8 Skrevet 5. oktober 2010 Min datter er 2 år og 2 mnd og sover fortsatt på dagtid. Hun sovner sittende hvis hun ikke får luren sin. Min eldste sluttet ikke før han var 3 år.
Løvemor m/Oliver08 Skrevet 7. oktober 2010 #9 Skrevet 7. oktober 2010 Sover fortsatt på dagtid her... 2 år og 4 mnd. Vekker han etter 45 minutter til vanlig, både hjemme og bhg ellers blir han vanskelig å legge.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå