Anonym bruker Skrevet 1. oktober 2010 #1 Skrevet 1. oktober 2010 For dere som måtte tro det. Er masse avfallstoffer/urinstoffer i kjøttet. Mage revmatikere/ eller som har urinsyregikt blir direkte dårlig av å spise det. så muslimene er ikke på jordet når de unngår å spise det.
Anonym bruker Skrevet 1. oktober 2010 #3 Skrevet 1. oktober 2010 Rødt kjøtt er heller ikke særlig sunt, men det er ikke forbudt i islam.
Anonym bruker Skrevet 1. oktober 2010 #4 Skrevet 1. oktober 2010 Der tar du feil HI Det er spesielt rødt kjøtt som forbindes med urinsyregikt.. Hilsen sykepleier
Anonym bruker Skrevet 1. oktober 2010 #5 Skrevet 1. oktober 2010 Tuller du HI? Det er det dummeste jeg har hørt. Svin indre er like sunt som alt annet hvitt kjøtt. Skjerpings HI. Hilsen kokk med 13 års erfaring!
Anonym bruker Skrevet 1. oktober 2010 #6 Skrevet 1. oktober 2010 Hvorfor diskutere dette? Å diskuterer hva som er sunt er i dagens samfunn omtrent like vanskelig som å diskutere vaksine.
Anonym bruker Skrevet 1. oktober 2010 #7 Skrevet 1. oktober 2010 Rent svinekjøtt er jo noe av det magreste og reneste kjøttet man kan få. Nå er ikke jeg storspiser av svinekjøtt selv, rett og slett fordi jeg ikke spiser kjøtt overhodet! Det er sundt det:)
Anonym bruker Skrevet 1. oktober 2010 #9 Skrevet 1. oktober 2010 Du kan ikke være uenig med fakta, suppehue!
Anonym bruker Skrevet 1. oktober 2010 #10 Skrevet 1. oktober 2010 Snakk til deg selv suppehue! Det er ikke mye som er fakta når det gjelder kosthold. Hvorfor er det sunnest å ikke spise kjøtt?
Anonym bruker Skrevet 1. oktober 2010 #11 Skrevet 1. oktober 2010 Fordi man får jern og mineraler av kjøtt som man ikke får av noe annen mat! Litt kunnskap om emnet hadde ikke gjort noe før du la deg ut på et diskusjonsforum.
Anonym bruker Skrevet 1. oktober 2010 #12 Skrevet 1. oktober 2010 Med et bevisst og variert kosthold så er det ikke noe problem å få i seg mer enn nok av næringsstoffene man trenger selv om man ikke spiser kjøtt!
Anonym bruker Skrevet 1. oktober 2010 #13 Skrevet 1. oktober 2010 Hadde kjøttreferansen blitt nedtegnet i dag så hadde det forhåpentligvis stått skrevet "spis økologisk":) Så kunne vi stått der med både økologisk hijab og kebab:)
Anonym bruker Skrevet 1. oktober 2010 #14 Skrevet 1. oktober 2010 Jeg spørte hvorfor det IKKE er sunnest å spise kjøtt.
Anonym bruker Skrevet 1. oktober 2010 #15 Skrevet 1. oktober 2010 Ja, vi kan klare oss uten, men det gir ikke svar på hvorfor det ikke er sunt å spise kjøtt...
Anonym bruker Skrevet 1. oktober 2010 #16 Skrevet 1. oktober 2010 Det er i utgangspunktet ikke usundt å spise kjøtt! For ikke mange år siden var kjøtt noe man unnet seg en gang i mellom, og man slaktet til fest og høytider. I dag spiser mennesker altfor mye kjøtt, mye mer enn det kroppen trenger. Se på menyen til en gjennomsnittskalv eller kylling, de få ukene den får leve før den skal bli mat, så ser du hva du spiser. Tarmkreft øker kraftig. Det er det for eksempel ikke mange vegetarianere, eller folk som sjeldent spiser kjøtt som får. Nå er uansett ikke mitt valg av å ikke spise kjøtt et resultat av at jeg vil være sunn, men et resultat av at jeg ikke orker å støtte kjøttindustrien. Hilsen en annen anonym som heller ikke spiser kjøtt.
Anonym bruker Skrevet 2. oktober 2010 #17 Skrevet 2. oktober 2010 KJære sykepleier lenger oppe. Jeg har ett familiemedlem som lider av urinsyregikt. Personen tåler ikke svinekjøtt i det hele tatt,men kan spise noe rødt kjøtt. Da helst elg og annet villt. Men dete må være helt gjennomstekt/kokt. Det eneste personen med sikkerhet tåler er kylling og kalkun. Så faktisk, HI har like mye rett som deg i den saken.
Anonym bruker Skrevet 2. oktober 2010 #18 Skrevet 2. oktober 2010 min svigermor tåler ikke svinekjøtt. Hele familien her blir dårlig i magen av det. Ikek i små mengder som i suppe, men som kjøttmiddag. Pga dette unngår vi svinekjøtt. Det var en stor overgang en stund, men vi spiser desto mere kylling nå. Oh ja, det er faktisk noe som heter urinsyregikt, her ei tante som har dette, hun kan heller ikek spise svin
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå