En til! Skrevet 26. september 2010 #1 Skrevet 26. september 2010 Fikk supert tips fra en annen her inne om en ny metode for de med for mye melk, som beskrives på ammehjelpen sin side; http://www.ammehjelpen.no/artikkelsok#19 Regner med at flere har prøvd.. Hva er deres erfaringer, og hvor lenge måtte dere holde på før dere merket bedring? Jeg har i tillegg til å følge tipset prøvd å drøye minst tre timer mellom måltidene, og det synes å hjelpe, han virker noe roligere, men jeg synes ikke produksjonen har gått så mye ned foreløpig, fortsatt spruter det kraftig når han dier, og han sliter med å få i seg melken på en god måte... Uansett - jeg skal ikke gi meg, ser ut som det går riktig vei... :-)
Væren74 Skrevet 26. september 2010 #2 Skrevet 26. september 2010 Jeg prøvde i nesten to uker før det virket skikkelig. Stå på! Men ser at når jeg slurver litt så er vi der igjen. Grønn bæsj og sint ung herremann når melka spruter... Må vel bare innse at jeg er "heldig" og produserer så det holder ; )
Hjertelyd & Knøtteline Skrevet 26. september 2010 #3 Skrevet 26. september 2010 To uker her også! nå er det mer normalt, selv om vi hadde en liten episode i dag... hun har ett favorittbryst og det har en tndens til å bygge seg opp i det andre. etter mye melk i vrangstrupen og hyling fikk jeg ut det verste for hånd. Nå går alt så meget bedre igjen. Du får bare bite sammen tennene og stå på! Amming er iherdig arbeid, altså..
Siamese Hellhound Skrevet 26. september 2010 #4 Skrevet 26. september 2010 Jeg måtte la det gå mer enn tre timer for at det skulle funke. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2075483/ Her står det noe mer detaljert om metoden. Jeg fulgte den ikke slavisk etter klokka etter det første døgnet, men tilpasset det litt etter soving og slikt. Prøver også å ta brystet til side når utdrivingsrefleksen setter i gang og det spruter. Selv om han blir kjempesur når han må vente på maten! Men nå ser det ut til at det begynner å bygge seg opp igjen, så jeg bør ta en ny tømming snart... Det er vel ca 3 uker siden sist gang jeg tømte.
Gjest frøken_førstegangs-med gutt<3 Skrevet 26. september 2010 #5 Skrevet 26. september 2010 Noen av dere med mye melk som har tenkt på å selge til sykehus? Tror de betaler mellom 130-180 kr literen.. Ei jeg kjenner hadde 6,5 liter ekstra i uka, og det blir jo noen kr Bare et tips fra meg som er verdt å tenke på!
Gjest frøken_førstegangs-med gutt<3 Skrevet 26. september 2010 #6 Skrevet 26. september 2010 Mente 6,5 liter på 2 uker..herrejemni, grenser for hvor mye melk ei jente har, hehe
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå