Gå til innhold

Mensen etter MA


SallySue

Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg mistet i 12+6, slapp utskrapning og fikk bare tabletter med hjem. Testet HCG etter 7 dager og den var negativ. Nå er det 8 uker siden forrige blødning, tester negativ på g.test. Hvor lang tid skal det egentlig ta før man er "klar" igjen?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

så trist at du mistet, vet hvor trist det er.

jeg fikk negativ g.test 5 uker etter utskrapning i uke 8.

Fikk mensen ca.en mnd etter utskrapningen.

vi ventet en mnd før vi prøvde igjen og ble gravide med en gang.

jeg måtte ha en mnd før jeg følte meg klar igjen, var veldig sliten etter aborten.

 

du skriver at det er 8uker siden blødning, da har du kanskje ikke fått mensen igjen etter at du tok tablettene......? Har lest at det kan ta lang tid for noen før de får mensen igjen etter abort. Tror 4-6 uker er det mest vanlige. og en kan jo bli gravid selv om en ikke har fått mensen. tar jo ofte litt tid før en g.test slår ut også, vet ikke hvor du er i syklusen. kanskje du kan kjøpe eggløsningstester(hvis du ikke har blitt gravid igjen allerede) på billigtester.no eller noe da får du gange mange og det er ikke så dyrt, finn ut når du har eggløsning og kjør på;)

 

lykke til!!!!!!!

Skrevet

Takk for støtten, jeg fikk faktisk talt menstruasjon rett etter jeg hadde skrevet dette innlegget (!!) hehe... Men da vet jeg i allefall, så nå er det telling av dager og planlegging, håper det går raskt neste gang !

 

Gratulere med ny graviditet ! :)

Skrevet

så bra:) da er det jo bare å sette igang igjen snart!!!!

lykke til!!!

klem

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...