Gå til innhold

Type dyne til nyfødt??


Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

da jeg selv er førstegangs hadde jeg ikke peiling på dette, men mamma anbefalte meg dundyne og endte da opp med det =) så får vi se om det er det beste. men det jeg lurer på, er det nødvendig å vaske dynene før bruk? jeg vet at sengetøyet skal vaskes, og helst to ganger, men dynen? mye man ikke vet når man er førstegangs gitt =)

 

 

Jeg foretrekker tepper til nyfødte, synes dyna blir altfor stor og klumpete til den lille kroppen=) Med tepper kan babyen pakkes tett og trygt inn, og man slipper å være redd for at de får den tunge/ store dyna over ansiktet..

Ikke nødvendig å vaske dundynen før bruk. Vet noen gjør det, men jeg har ikke gjort det. Vi skal bruke samme dyne til den nyfødte som vårt barn på snart 2 år brukte. Har ikke vasket dynene nå heller, men luftet de godt. Hadde det vært et barn som eks gulpet mye ville jeg ha vasket dynen, evt kjøpt ny dyne, men dynen er pent brukt.

Ser noen velger å bruke teppe, men nå som det er kaldere i været ville jeg heller brukt dyne. Den er lett og behagelig :-)

Annonse

Vi brukte tepper til førstejenta vår hele høsten og vintern sist gang vi, og det gikk heelt fint det altså- hun lever i beste velgående den dag i dag;) Brukte to tepper; et i fleece og et i ull, og pakket henne tett og godt inn i (reiving)- da hadde hun d så godt og varmt atte=) Har heller aldri hatt d iskaldt på soverommet vårt, så null problem her ihvertfall!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...