Mockinbird Skrevet 16. september 2010 #1 Skrevet 16. september 2010 Noen som vet? skal ha tidlig UL, vil være 9+2 da.
marushka Skrevet 16. september 2010 #2 Skrevet 16. september 2010 Vil tro det er litt forskjellig praksis på det, alt etter hvor du skal. Jeg var ca. samtidig som deg, det var utvendig. Tydelige bilder og veldig stas : )
Melkekartong Skrevet 16. september 2010 #3 Skrevet 16. september 2010 Jeg var på ul i uke 10-11 i mitt forrige svangerskap, og tok da innvendig ul. Men tror det er litt forskjellig fra sted til sted..
Aprilbebis i magen <3 Skrevet 16. september 2010 #4 Skrevet 16. september 2010 Jeg var i uke 9 å fikk innvendig ul, Skal på ul igjen til mandag å er det 12+4 men skal innvendig da også,hun jeg går til er gynekolog og tror hun bare har utstyr til innvendig ul, så er vel litt individuelt kansje,
Linda :) Har født nr 2 <3 Skrevet 16. september 2010 #5 Skrevet 16. september 2010 Fikk innvendig helt til uke 11 I uke 12 fikk jeg utvendig. Man ser bedre om alt er ok om man tar innvendig.
Old Mama Skrevet 16. september 2010 #6 Skrevet 16. september 2010 Det er nok for tidlig med utvendig i uke 9. Livmora ligger for langt nede til å se noe. Jeg var på UL i 12+4 og fikk innvendig. Han sa han ikke gadd å prøve utvendlig engang fordi det ikke ble bra bilder av det , det var for tidlig. - men det gjør ikke vondt... bare litt ekkelt.
Lilledrøm Skrevet 16. september 2010 #7 Skrevet 16. september 2010 Har tatt flere tidl UL og på den tiden tar de alltid innvendig, men vær Glad for det,, Veldig m,ye bedre bilder, prøvde utvendig i uke 12 , men jeg bad om innvendig i tillegg da og fikk det,, Veldig stor forskjell.. Ikke noe særlig ubehagelig syns jeg, er ikke noe å snakke om hvertfall, Bare GLED deg du ) Lykke til...
Håpefull77 Skrevet 16. september 2010 #8 Skrevet 16. september 2010 Hei Jeg hadde både invendig og utvendig UL i uke 6 + 6 og uke 8 + 6. Gynekologen så like tydelige bilder begge gangene innvendig og utvendig og sa til meg at på deg spiller det ingen rolle om vi tar innvendig eller utvendig ultralyd. Jeg tror det er helt inviduelt fra menneske til menneske og utstyret til den som utfører ultralyden.
babybel Skrevet 16. september 2010 #9 Skrevet 16. september 2010 Jeg har vært på ul, 9 uker...legen tok utvendig, selv om jeg hadde forventet innvendig ul. Tydelig og fint bilde og veldig ok å ikke måtte kle av seg alt!
SusieQsi Skrevet 16. september 2010 #10 Skrevet 16. september 2010 Jeg var på ul i uke 9+4, men det lå en tarm i veien så måtte gjøre det innvendig..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå