Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Husker jeg leste for en tid tilbake at gravide ikke burde bade i badekar da temperaturen blir for varm for den lille i magen?

Stemmer dette? Noen som vet =)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Tror du kan bade, men ikke kjempevarmt vann og ikke for lenge. Tenk at vannet skal være som om du badet et barn, ikke at du skal ha et dampbad :)))

Skrevet

Jeg bader ofte og synes det er superdeilig! Jeg har samme temperatur på vannet som før, men siden magen er større, stikker den godt over vannflaten og blir derfor ikke særlig varm.

Skrevet

Jeg bader vel sånn ca hver dag:)-ihvertfall på vinteren. Godt og varmt vann. Som vanlig:)

Skrevet

jeg het ikke...men jeg har badet iboblebad og varmtvann på spa. merket ikke noe og alt er bra nå i hvetfall. er 20 uker.

Skrevet

En skal ikke bade i badekar eller basseng pga bakterier..

Skrevet

Det med bakterier gjelder bare etter at slimproppen har gått og før den er dannet. Hvis det hadde vært farlig for gravide å basseng så hadde man ikke anbefalt svømming som treningsform under svangerskapet, eller gravidesvømming. Dessuten bruker mange karbad som smertelindring under fødsel. Så man kan i de fleste tilfeller trygt bade når man er gravid, enten i badekar hjemme, i basseng eller på spa. Unntaket gjelder hvis man har komplikasjoner og blødninger under svangerskapet.

Slimproppen dannes rundt uke 9.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...