Gå til innhold

Spm om avføringen til sønnen min..samme som på Flaskemelk


Anbefalte innlegg

Gjest frøken_førstegangs-med gutt<3
Skrevet

Jeg gir kun MME, og i dag, etter mye trøkking fra gutten sjekka jeg bleia, der lå det en stor klump med gul babybæsj. Riktig farge, men konsistensen var noe utenom det vanlige, kunne plukke opp hele klumpen uten at den delte seg. Han hadde litt knip tidligere i dag, men gråt max 1 min..han har bæsja 2 ganger etter dette, og konsistensen har vært ca den samme.

 

Bør jeg gi malteekstrakt, eller bør jeg vente å se det ann en dag eller to? Han gråter jo ikke, og eneste jeg ser er at han "jobber" litt mer når han bæsjer..får litt sånn konsentrert blikk..hehe

 

han er forresten 9 dager i dag

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Sånn hadde jeg og da jeg begynte med flasken! Begynte med malt i melken, for sånne små skal ikke ha hard avføring! :) Det var tegn på at det kunne gå til forstoppelse iht legen min! :)

Skrevet

Ja, gi maltekstrakt! Min har også hatt sånn et par ganger når han har fått for lite malt. Men begynn forsiktig, og øk heller og finn ut hvor mye han trenger for å få normal konsistens. Min måtte ha nesten ei teskje i hver flaske en stund. Men nå har det gått seg til og han trenger 1/3 teskje i hver flaske. Tok en stund å finne fram til rett mengde, men du må bare prøve deg fram:)

Gjest frøken_førstegangs-med gutt<3
Skrevet

Tusen takk for svar begge to :) Da skal malt testes ut, har allerede kjøpt, men er jo så redd for å gjøre noe feil. Hehe

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...