Gå til innhold

Trener dere,og evt hva trener dere?


Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

Gjest Seigedamen m/ spire

Hei!

 

Jeg har trent 4 ganger i uken ca frem til jeg ble gravid. Har hatt en sa før, og var så redd for at trening ville skade noe.(er 5+5 nå) Helt tåpelig! Var på treningssenteret i går for å høre om jeg måtte ha nye treningsprogram (har 1 program med styrke hele kroppen, og et kondisjonsprogram - tredemølle) Fikk til svar at jeg fint kunne fortsette å trene som før, men hvis det ble ubehagelig anbefalte de å stoppe. Har ikke helt turd å gjøre det ennå, men tenkte jeg skulle i morgen. Har så ømme pupper at jeg gruer meg litt til den tredemøllen gitt :P

Jeg har ikke trent så mye tidligere. Men har lyst til å holde meg aktiv gjennom svangerskapet. Så jeg søkte etter pregnancy exercise på youtube og fant noen snutter der som jeg har prøvd. Har også tatt noen situps, men passer på å ikke overdrive. Ellers har jeg tenkt å prøve meg på pilates og yoga dvder som gravide.

Jeg er sånn av/på mosjonist, men har planer om å trene aktivt gjennom hele svangerskapet. Eneste problemet nå er at jeg konstant føler meg bakrus (hodepine, kvalme og svimmel) så treningslysten er ikke akkurat på topp! Jeg har trent 1-2ganger i uka etter jeg ble gravid, men håper å trappe opp til minst annenhver dag.

 

Jeg spinner :) Er supert for gravide, liten slitasje på bekkenet og deilig kondisjonstrening! Jeg tar i ganske hardt og ligger på ca90% av maxpuls opp til 5minutter i slengen. Jeg har ikke oppdaget noe ubehag med dette enda, men kjenner jeg blir litt bekymra for om spira liker så hard trening :P

 

Husk at aktivitet ofte gir lettere fødsel :) Jeg kommer nok til å bli smellfeit uansett hvor mye jeg trener, for jeg klarer ikke slutte å pakke mat i kjeften :D men trener for trivselen! Alt blir lettere om man får skvisa inn en time trening 3dager i uka :)

Jeg trener samme som før 3 gang i uka med step, dansaerobic og funk (dansing) jeg merker at jeg blir veldig fort sliten og tungpustet, og det skal ingenting til før jeg svetter.

Rart i grunn, men det kan være fordi jag er ekstra sliten og dårlig form nå i begynnelsen.

Annonse

Jeg jogger og trener styrke. Tok en liten pause da jeg hadde en liten blødning, men begynte så smått igjen etter en uke. Fungerer fint:) Man må jo bare holde seg i form! Bra for mor og barn. Lurer på hva jeg skal begynne med når joggingen begrenser seg naturlig. Lite muligheter for yoga, pilates o.l. her jeg bor...

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...