Foxi Skrevet 6. september 2010 #1 Skrevet 6. september 2010 Hei, jeg er i uke 30, og var i dag hos legen på svangerskapskontroll. Der sa hun til meg at jeg burde vurdere og kutte ned litt på jobbinga pga at jeg har utrolig mye kynnere. De er ganske konstant egentlig. Akkurat nå har jeg ingen behov for sykemelding føler jeg, er kun at det er mye kynnere. Hun tenker vel på det at det er mye stress på jobben. Jeg jobber fullt i barnehage men kun som vikar, hvis jeg kjenner at jeg ikke greier og jobbe fullt etterhvert - hvordan er det da med sykemelding? Får jeg fortsatt sykepenger selv om jeg kun er vikar? Jeg har fast til ut september, men etter det vet jeg ikke hvor mye det blir. Noen som vet noe ang. dette?? Skal ringe nav i morgen, men tenkte jeg bare skulle sjekke om det var noen som hadde noen greie på dette her inne
mamma til lillingen Skrevet 6. september 2010 #2 Skrevet 6. september 2010 Du får betalt ut kontrakten din, utover det vet jeg ikke. Det er jo Nav som betaler når det går over 16(?) dager, så om de betaler utover kontrakten din kan hende.
lesøk Skrevet 6. september 2010 #3 Skrevet 6. september 2010 som jeg fostår så har du fast vikariat ut september,da er det arbeids giver som betaller sykepenger.etterpå,hvis vikariatet blir ikke forlenget,blir det nav som skal betalle sykepenger,siden du blir ufrivillig arbeidsløs og siden du hadde fast jobb over 50% av de siste 6 måneder.lykke ti:)!
maysa 1979 ter 3 okt Skrevet 6. september 2010 #4 Skrevet 6. september 2010 som vikar har du like stor rett til sykepenger som de som har fast stilling...du får sykepenger for det du normalt jobber...dvs jobber du 80% vikariat så får du sykepenge 80%... og du må ikke hatt 50 % i 6 mnd det gjelder bare foreldre penger. sykepenger er 2 eller 4 uker i arbeid så har du sykepenge rettigheter.
♥ Lille Gull ♥ Skrevet 6. september 2010 #5 Skrevet 6. september 2010 fordi om du er vikar så får du sykepenger fra nav. De ser på hva du normalt ville tjent i snitt, så får du utbetalt det.
Foxi Skrevet 7. september 2010 Forfatter #6 Skrevet 7. september 2010 Tusen takk for svar dere Hyggelig. Føler selv jeg ikke har bruk for noen sykemelding enda, men får høre hva jordmor sier i slutten av mnd'en da jeg skal på ny undersøkelse. Ikke vits i å "presse" kroppen for mye før fødsel. Det er vel en grunn til at det er konstant kynnere. Jeg håper egentlig at det gir seg, så jeg få jobbet til oktober, men vi får se Ha en fortsatt fin dag alle sammen
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå