Junifrue Skrevet 1. september 2010 #1 Skrevet 1. september 2010 Jeg har hele tiden hatt en følelse av at jeg venter en jente, men så drømte jeg så levende i natt at jeg fikk en gutt. Og han skulle IKKE hete Jonas, som er guttenavnet som står øverst på lista vår. Nei, han skulle hete Evander. Hva syns dere om navnet? Får det ikke ut av hodet.
Gjest Skrevet 1. september 2010 #3 Skrevet 1. september 2010 Signerer Kajsa, rett og slett svært lite pent. Enda en slags tulle-konstruktsjon - en slags merkelig kobling mellom Even og Aleksander.
Junifrue Skrevet 1. september 2010 Forfatter #5 Skrevet 1. september 2010 Stygt kan dere få syns det er, men det er ikke noe jeg har satt sammen selv. Men er under 20 i Norge som heter det, så skjønner dere kan tro det:)
Synnøve_Solbakken Skrevet 1. september 2010 #6 Skrevet 1. september 2010 Jeg tror ikke de er konstruert av deg, mest kjent med det navnet er vel Evander Holyfield som mangler litt av øret etter boksekampen med Mike Tyson. Uansett et kustygt navn i mine hele ører Det kommer hvertfall ikke til å være mange i bhg med det navnet.
Junifrue Skrevet 1. september 2010 Forfatter #7 Skrevet 1. september 2010 Vel, tror nok ikke mannen kommer til å gå med på et navn kun fordi jeg har drømt om det uansett;)
Gjest Skrevet 1. september 2010 #8 Skrevet 1. september 2010 Grusomt, - godt det bare var en vond drøm!
Suebird Skrevet 1. september 2010 #9 Skrevet 1. september 2010 Er ikke stor fan av navnet, men liker veldig godt Elander som er ganske likt ) Men stygt er ikke Evander. Hadde glatt valgt det fremfor Jonas som det er ørtogførti på dusinet av ;o)
Miranda C Skrevet 1. september 2010 #10 Skrevet 1. september 2010 jonas er jo mye finere! evander ikke spesielt pent, min mening..
sommertiara Skrevet 1. september 2010 #12 Skrevet 1. september 2010 Jeg liker navnet veldig godt i seg selv, men det er en smule feminint og passer best på søte små gutter...
FlightlessBird Skrevet 4. september 2010 #13 Skrevet 4. september 2010 jeg syntes navnet er fint - og stilig at så få heter det i norge Sikkert bare vanskelig for noen å syntes d er fint med en gang...? Siden det er så skjeldent
☆☆☆ Skrevet 4. september 2010 #14 Skrevet 4. september 2010 Det høres ut som du har hatt et mareritt Evander er etter min mening kjempestygt...
Gjest Skrevet 4. september 2010 #15 Skrevet 4. september 2010 For det første så heter det sjelden - absolutt uten K! Og for det andre er det jo gode grunner til at "så få heter det i Norge", da. Og hvilken grunn tenker jeg på? Jo, nettopp fordi navnet er stygt og fordi det er totalt intetsigende.
LilleBitteliten Skrevet 4. september 2010 #16 Skrevet 4. september 2010 Kakao: Å rette på andre sine skrivefeiler har absolutt ingenting med saken å gjøre Hold deg til saken. Noe annet blir for useriøst. Til HI: Evander var ikke pent! Velg Jonas!
Gjest Skrevet 4. september 2010 #17 Skrevet 4. september 2010 Naja, LilleBitteliten... E'kke så helt enig i det. Det kan jo være kjekt for folk å få litt rettledning i rettskriving, også. Det ser ganske ofte ut som at det trengs, gitt. ;-) Men vi er enig i en ting, ser jeg. :-)
Suebird Skrevet 4. september 2010 #18 Skrevet 4. september 2010 En kommentar til Kakao: Det kan for deg virke som en konstruksjon av Even og Aleksander, men navnet er av gresk opprinnelse med lang historie bak seg. Man finner bl.a. en Evander i romersk mytologi. Ergo ikke oppkonstruert eller av nyere dato. Om navnet er pent eller ikke, er en annen sak. Og å hevde at et navn få heter, automatisk faller i kategorien 'stygt' er for meg en latterlig generalisering.
FlightlessBird Skrevet 5. september 2010 #19 Skrevet 5. september 2010 Jaja, hvis du ikke har annet å gjøre så.... Men det har ikke slått deg at enkelte har lese og skrivevansker? Og uansett så har det vel ikke allverdens å si så lenge andre forstår hva du mener? Når det gjelder navnet så har jo alle rett til sin egen mening Bra at ikke ALLE har helt samme smak også!!
Gjest Skrevet 5. september 2010 #20 Skrevet 5. september 2010 Det har ikke falt dere inn at noen kanskje prøver å hjelpe andre med rettskriving? Det har ikke falt dere inn at det kanskje ikke er ment som kritikk? Unnskyld at jeg sier det, men her virker det som om noen føler seg truffet! Det er sånn i Norge i dag, at skriftsspråket sliter - en trend som sier "E're så nøye, a?" sprer seg som en farsott. Er det virkelig sånn, altså, at det ikke er så nøye hvordan vi skriver, så lenge mottakeren forstår? Hva hvis skrivefeilen er av en slik art at budskapet kan misforstås, da?
FlightlessBird Skrevet 5. september 2010 #21 Skrevet 5. september 2010 Hadde jeg ønsket hjelp til rettskriving, så hadde jeg satt meg på skolebenken... Ønsker ikke hjelp her inne på navnedebatten, nei! Og må du absolutt "hjelpe" noen, så gå heller inn på anonym. Da trenger ingen å føle seg truffet! Min psyke skal nok tåle dette, men det er kanskje mange som hadde syntes det var vanskelig... Og kanskje ikke tørre å legge ut mer på f.eks navnedebatten. Bare en tanke.... Og det hadde jo vært litt trist da. Dette er mitt siste innlegg om saken da dette faktisk er et forum om NAVN og ikke Norsklære!
Medi Skrevet 5. september 2010 #22 Skrevet 5. september 2010 Jeg har tatt til meg kritikk tidligere i forhold til at jeg har vært for krass og kantet i mine tilbakemeldinger. Og jeg har vel innsett at det for mitt eget vedkommende er totalt irrelevant hvorvidt folk skriver skjeldent eller sjeldent, så lenge jeg selv vet hva som er rett. Kan være mye som ligger bak, flere her inne som har innrømmet de sliter med dysleksi o.l. Og Kakao - jeg er i grunn enig i at folk kan trenge litt veiledning og rettelse hva angår skrivefeil her inne, men jeg sitter vel mer eller mindre igjen med følelsen av at du bruker det som et skittent argumentasjonsknep for å trumfe gjennom med hva DU faktisk synes om - i dette tilfellet - Evander. Du kan da heller påpeke det på en saklig måte helt til slutt dersom du har et ekstremt behov for å pirke? Ser absolutt poenget ditt, men vil råde deg til å gå frem på en annerledes måte i din irettesetting, da jeg av erfaring vet at folk har en tendens til å henge seg opp i at ting man kanskje egentlig mener godt, fremstår frekt osv. Når det kommer til navnet; det klinger vel greit, men aldri noe jeg kunne funnet på å bruke selv på egne barn. Om andre gjør det, får være deres sak;-).
Gjest Skrevet 5. september 2010 #23 Skrevet 5. september 2010 Ikke et navn jeg ville vurdert selv, men synes ikke det er stygt fordet.
**Snehvit** Skrevet 6. september 2010 #24 Skrevet 6. september 2010 Jeg synes ikke navnet er så fint, da det ikke er min stil med utenlandske navn. Med mindre det er en greker i nær slekt ville jeg droppet det og gått for Jonas.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå