Why? When? Skrevet 24. august 2010 #1 Skrevet 24. august 2010 Jeg og forloveden min har prøvd å få barn i snart 4 år nå!! Jeg begynner å tro at det ikke er håp lengre... Har hatt hjelp fra lege 1 års tid da.. Det har vært noen IKKE GRAVID slengt i trynet etter pergokurer ja (( Har noen av dere gått på pergo over et år?? Hva skjer om pergo aaaldri funker?? Jeg er satt opp på "skylling" av eggledere da... Vedder på at de finner ut at alt er tett! Venter på pergo nå, men det er jo ikke å oppdrive i apotekene!! :\ Ikke kan jeg begynne på primolut uten at jeg har pergo for hånden heller, for da tror jeg at mensen aldri stopper! Har rett og slett ikke peiling på hvordan syklusen min er, det er kun når jeg bruker promlut og pergo at mensen kommer og stopper når den kan.... Fikk et brev fra legen min etter en blodprøve, og den kunne vise EL, så det skal jo være der?? Men er det sikkert at det er EL hver syklus da?? Hvorfor skal alt være så vanskelig??! Jeg er så trett og lei nå..
Gjest h_pp1 Skrevet 24. august 2010 #2 Skrevet 24. august 2010 Huff... Håper en spire sitter snart!! Hva er "skylling" av eggledere? Har du prøvd laposkopi (aner ikke hvordan det skrives...) Eller er det det samme kanskje? Hva med ivf?
Why? When? Skrevet 24. august 2010 Forfatter #3 Skrevet 24. august 2010 Spør du meg, så spør jeg deg! Jeg bare klarer ikke å sette meg inn i alt jeg.. Det er så mye akkurat nå Men det er vel for å sjekke eggleder, eggstokk og livmor - kort og greit! Et lite inngrep rett under navlen, så det er med narkose og greier.. Men søkte litt på google akkurat nå, så det ser ut som dette er lapraskopi! Ivf har jeg ikke hørt noe om enda.... :\ Er vel bare jeg som er utålmodig??
valkyrien Skrevet 24. august 2010 #4 Skrevet 24. august 2010 Vi fikk sendt søknad om ivf etter å ha prøvd med pergo og menopur i litt over et år. Men det er nok lurt om du nevner det for legen/gynekologen, istedet for å vente på at vedkommende skal ta det opp.
Gjest h_pp1 Skrevet 25. august 2010 #5 Skrevet 25. august 2010 Jeg må nok til lap jeg også... :/ Men syns virkelig det var på tide for din del. 4 års prøving. Og 1 ved hjelp av lege. Jeg fikk diagnosen i fjor vår. Oppdaget det etter jeg sluttet på p-pille og mensen aldri kom... fikk invendig ul og alt det der. I vår når jeg kom inn og sa at vi ønsket å starte å prøve. så tok hun en ny ul. sa at det ikke var noe poeng med pergo. så etter 2 runder med provera og div. blodprøver skulle hun henvise meg til lap. Men prøvene mine var ikke så verst. derfor er jeg nettopp ferdig med min 1. kur. og veldig spent på det!!! Begriper ikke hvorfor jeg ikke får mens, når blodprøvene mine, hormonene mine osv osv er ganske bra.... frustrerende.... Men lavkarbo hjelper for mange. spesielt sammen med metmaformin (så var det rettskriving igjen da... ) Vi får støtte hverandre så godt vi kan her inne
Why? When? Skrevet 25. august 2010 Forfatter #6 Skrevet 25. august 2010 Ja, nå er det non stopp med brus og godterier og kveldsmat!!) Go metformin og lavkarbo!!
Gjest h_pp1 Skrevet 25. august 2010 #7 Skrevet 25. august 2010 Vet du noe om hvordan light brus virker inn. er HEKTA!!!
Why? When? Skrevet 25. august 2010 Forfatter #8 Skrevet 25. august 2010 Nei, det har jeg ingen aning om egentlig! men hører mange si at den er like "farlig" som vanlig brus.... Men på samvittigheten funker den! Hihi PepsiMax <3
-EMMA- Skrevet 26. august 2010 #9 Skrevet 26. august 2010 Vi prøvde i 4 år, litt over 1 år av de på pergo og metformin, og kun de to siste pergokurene gav med eggløsning. Og den siste eggløsning første til svangerskap, og i dag er snuppa mi 1 år og 1 mnd Så solskinnshistorie her i fra.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå